Auto CB ŠKODA nový SUPERB

V průčelí zámku Poběžovice odstartovala složitá rekonstrukce schodiště - FOTKY

22.04.2023 10:21

V úterý 18. dubna začala složitá rekonstrukce vstupního schodiště na západním průčelí zámku Poběžovice.

schody_zámek Poběžovice_oprava_0423 (3)
schody_zámek Poběžovice_oprava_0423 (3)schody_zámek Poběžovice_oprava_0423 (2)schody_zámek Poběžovice_oprava_0423 (4)schody_zámek Poběžovice_oprava_0423 (1)

„Projekt počítá s kompletní rekonstrukcí hlavního zámeckého obloukového schodiště, které tvoří největší dominantu západního křídla historické zámecké budovy a které se v současné době nalézá v havarijním stavu,“ uvádí město Poběžovice.

Oprava schodů nebude vůbec jednoduchá. „Schodiště o výměře 145 mb bude po zaměření a po zakreslení kamenných stupňů demontováno a bezpečně uskladněno v rámci areálu. Dojde k úpravě podkladů a následnému osazení, očištění a spárování schodišťových stupňů,“ upřesňuje město s tím, že rekonstrukce se dočkají i postranní zídky na horní podestě, kdy dojde k jejich demontáži, k následnému restaurování a osazení zpět na původní místo.

K takto náročné opravě zámeckého schodiště dojde díky dotaci z Programu rozvoje venkova ČR. „Celková výše přiznané dotace (Kč, %) 1.985.125,00 Kč (80,0 %),“ informovalo město Poběžovice.

Do zámku Poběžovice se můžete podívat pomocí virtuální prohlídky:

Foto FB Hrad a zámek Poběžovice

Poběžovický zámek se nachází na návrší vysoko nad levým břehem potoka Pivoňky, uprostřed města obklopen zelení zámeckého parku.

V současné době je celoročně uzavřený z důvodu špatného stavu.

Po plánovaných opravách, které zámku navrátí důstojnou podobu významného šlechtického sídla, bude objekt znovu otevřen zvídavým návštěvníkům.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte