Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

V Rokycanech se bude stavět nová tělocvična a jídelna. Hledá se architekt

27.03.2023 13:01

Město Rokycany ve spolupráci s městským architektem Štěpánem Kubíčkem vyhlašuje otevřenou dvoufázovou architektonickou soutěž o návrh veřejné budovy Tělocvična a jídelna základních škol v centru Rokycan. Cílem je nalézt nejvhodnější architektonický návrh pro umístění nové tělocvičny, školní kuchyně a školní jídelny pro základní školy T. G. Masaryka a ulice Míru.

ZŠ ulice Míru 3

„Návrh nové školní budovy do historického centra města považuji za mimořádnou architektonickou výzvu. Definice architektury značného objemu školní tělocvičny v kontextu měřítka okolní zástavby je podle mne složitým a zajímavým úkolem. Jsem velice rád, že vedení města rozhodlo o uspořádání architektonické soutěže, jako o nejvhodnějším způsobu výběru projektanta. Těším se na skvělé návrhy,“ řekl městský architekt Rokycan Štěpán Kubíček.

Nová budova by měla zároveň v odpoledních hodinách sloužit široké veřejnosti jako komunitní centrum. „Stavba je plánována na pozemcích mezi základními školami T. G. Masaryka a ulice Míru o celkové rozloze 6 600 m2. Primárně bude areál sloužit pro provoz obou nedalekých základních škol, kdy nám chybí sportovní zázemí pro naše žáky. Dlouhodobě v Rokycanech řešíme nevyhovující a kapacitně nedostatečné prostory pro tělovýchovu. V této lokalitě tělocvičnu řeší město již od devadesátých let. Nicméně mimo hodiny školního rozvrhu bude tělocvična přístupná také sportující veřejnosti, především sokolu a dalším spolkům a kroužkům,“ uvedl starosta města Tomáš Rada.

„Odhadované stavební náklady jsou vyčísleny na 190 milionů korun bez DPH. Nová tělocvična a jídelna by mohla stát do roku 2026. Součástí stavby nové tělocvičny a jídelny je také kultivace souvisejícího veřejného prostoru v historickém jádru našeho města, v rámci původní gotické urbanistické struktury, která je vyhlášena městskou památkovou zónou,“ vysvětlil Jiří Sýkora, místostarosta Rokycan.

Poslední den lhůty pro odevzdání návrhů 1. fáze architektonické soutěže je 5. června 2023. Datum odevzdání soutěžních návrhů 2. kole je 11. září 2023. Za architekty jsou členy poroty Ing. arch. Petra Coufal Skalická, Ing. arch. Jiří Zábran a Ing. arch. Ondřej Tuček.

Foto ilustrační město Rokycany

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství