QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

30.09.2023 16:01

Na silnici 20 u obce Všeruby došlo ke střetu dvou osobních vozidel

Na místě je policie a hasiči, nehoda je bez zranění

V TechToweru to žije! Dny otevřených dveří se konají každý měsíc

07.05.2023 19:49

V technologickém parku TechTower v Plzni na Světovaru se už začíná rodit budoucnost. Po třech měsících od otevření jednoho z nejmodernějších center v České republice se Správě informačních technologií města Plzně podařilo přinést život do nových kanceláří, dílen a dalších multifunkčních prostorů.

Techtower_otevření Plzeň_0223_QAP (1)

„Je příjemné sledovat, jak se vrací život do místa, které bylo roky nevyužívané a chátralo. Pojem TechTower už od otevření 1. února rezonuje v technologickém a inovativním světě a ve spřízněných komunitách. Jsme si vědomi druhé části areálu bývalého pivovaru Světovar a jeho potenciálu, a proto momentálně podnikáme kroky k tomu, aby pro ni byla zpracována projektová dokumentace,“ uvedl Daniel Kůs, radní města Plzně pro oblast Smart Cities a podporu podnikání.

TechTower budí velký zájem zvědavců. „Prohlídky v podobě Dnů otevřených dveří se konají každý měsíc a registrace na webu www.sitport.cz jsou vždy rychle obsazené. Proto se mohou lidé těšit na příležitost nakouknout do TechToweru i v rámci festivalu Inovujeme Plzeň,“ řekl Tomáš Cholinský, ředitel Úseku SIT Port, který má fungování TechToweru na starosti.

Pátý ročník festivalu Inovujeme Plzeň proběhne v pátek a sobotu 2. a 3. června 2023. Návštěvníkům nabídne expozice z oblasti umělé inteligence, autonomního řízení, elektromobility, robotiky a dalších inovací. Festival diváky opět potěší závody dronů s bohatým doprovodným programem. Podrobný plán bude zveřejněn na webu www.inovujemeplzen.cz.

Kdo by chtěl technologický park navštívit dříve, může přijít už 10. května na první moderovanou přednášku z nové série TOP Talks. Prvním hostem bude Milan Polák, absolvent ZČU v Plzni, který zachránil největší český módní e-shop Zoot a má bohaté zkušenosti se založením startupu. O den později se uskuteční Dev Tech Mobility MeetUp, který představí chytré novinky v oblasti veřejné dopravy, a 17. května workshop s názvem Branding a obsah: Kreativní duo pro udržitelný úspěch. V něm se účastníci dozvědí, jak vytvořit silnou, jedinečnou a úspěšnou značku.

Více informací naleznete na www.techtower.cz.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Jogger sleva_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Flexi Scala_copy