QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Ve Vysoké Libyni se za úplné uzavírky rozběhnou práce na opravě silnice

01.03.2024 8:10

Po zimní přestávce se opět začne naplno pracovat na opravě silnice I/27 ve Vysoké Libyni a jejím bezprostředním okolí.

ilustrační_rekonstrukce_oprava_QAP

Stavební práce budou zahájeny v pondělí 4. března. V úseku dlouhém necelé čtyři kilometry už stavební práce probíhaly v průběhu minulého roku.

"Oproti loňské stavební sezóně dojde ke změnám v podobě přechodné úpravy provozu. V loňském roce se stavbou projíždělo jedním jízdním pruhem kyvadlově. Letos budou práce na průtahu Vysoké Libyně probíhat za úplné uzavírky hlavního tahu," informoval Adam Koloušek, mluvčí Ředitelství silnic a dálnic.

Veškerá doprava tak bude od Kralovic vedena po objízdné trase po silnicích II/229, II/227 a I/6 přes Kožlany, Rakovník, Kněževes a Hořovičky.

Komunikace projde prakticky kompletní rekonstrukcí.

"Po dokončení opravy, které je plánované na druhou polovinu července bude na území Libyně nový zpomalovací ostrůvek na vjezdu do obce ve směru od Jesenice, upravené autobusové zastávky, nové chodníky, nástupiště, parkovací stání a místo pro přecházení včetně ochranného ostrůvku," vyjmenoval Koloušek s tím, že také bude realizována přeložka a oprava vodovodu a provedena bude nová dešťová kanalizace a veřejné osvětlení.

Za stavební úpravy zaplatí Ředitelství silnic a dálnic 68 mil. Kč bez DPH.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24