Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Vinická knihovna má nové dětské oddělení. Stává se tak komunitním centrem

25.08.2023 9:00

Knihovna Vinice, která je součástí sítě Knihovny města Plzně, od 7. srpna otevřela nově zařízené a vybavené oddělení pro děti.

230824_Vinice_KMP_MMP

Knihovnice věří, že nově upravené dětské oddělení bude lákadlem, kam budou všichni návštěvníci chodit rádi a kde se budou cítit vítáni. „Chceme, aby naše knihovna byla otevřeným prostorem pro všechny generace a různé skupiny lidí. Přinášíme rozmanitou škálu programů a aktivit pro malé i velké, ať už se jedná o pohádky pro nejmenší, čtenářský klub pro dospělé nebo třeba různé formy společného kreativního tvoření pro celou rodinu,“ řekla Ladislava Hyláková, vedoucí Knihovny Vinice.

Dětské oddělení knihovny je vybaveno nejen novými regály a nábytkem, ale také různými pomůckami a hrami, které se zaměřují na rozvoj fantazie, čtenářských a vypravěčských dovedností, znalost českého jazyka a literatury nebo nápravu řeči. Jiné podporují tvůrčí činnosti dospělých i dětí, jemnou a hrubou motoriku, kognitivní funkce mozku jako je paměť a pozornost, mentální zdraví i samostatnost nebo rozvíjejí schopnost spolupráce v kolektivu.

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte