Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Vozový park policie v kraji se rozšířil o nové oktávky

03.11.2015 12:22

Také policisté v regionu budou v terénu k vidění ve zbrusu nových policejních speciálech. Podívejte se na fotky.

FOTO_Policejní prezidium (1)
FOTO_Policejní prezidium (1)FOTO_Policejní prezidium (2)FOTO_Policejní prezidium (3)

Vozový park policie v rámci celé republiky projde postupně obměnou. Škoda Auto dodá víc jak 450 nových policejních speciálů Škoda Octavia. Celkově jde o zakázku za bezmála čtvrt miliardy. Policisté v Plzeňském kraji dostali celkem osm nových oktávek. Ty se obdobně jako nedávno nové transportery vyznačují i zářivější žlutou ve speciálním označení auta.

Nové policejní speciální vozy mají postupně nahradit auta v bílo zelených variantách, které podle expertů už nesplňují nejen vizuální standard, ale dosluhují i technicky. Mimo jiné mají vozy trezory na zbraně a nechybí na nich ani jasnější žlutá barva v pruzích nebo například v nápise POLICIE na zadní části vozu. Stejný odstín žluté je i na nových transporterech, které dostali policisté nedávno. Jedním z nich se pyšní i policisté na obvodním oddělení v centru Plzně. Podrobnosti včetně fotogalerie najdete zde.

Policejní prezident aktuálně převzal od dodavatelské společnosti první část nových vozů, zbytek by se měl přímo k policistům dostat do poloviny prosince. Celkově budou mít policisté k dispozici 477 kusů těchto vozidel, která mají speciální policejní výbavou.

"Nákup nových vozidel a jejich výměnu za dosluhující považuji za velmi pozitivní krok, který podporuje naši akceschopnost. Financování bylo zajištěno navýšením rozpočtu Policie ČR z Ministerstva vnitra ČR na základě našeho požadavku. To, že byl rozpočet navýšen a nákup je možné uskutečnit ještě v tomto roce, je pro policisty sloužící v terénu opravdu pozitivní zpráva,“ uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

V první vlně se dostalo i na policisty v Plzeňském kraji. Dostali osm oktávek...

Na seznamu prvních krajských ředitelství, která mají nové policejní speciály vyslat do terénu, je i krajské ředitelství v Plzni. "Včera převzalo naše krajské ředitelství osm nových vozidel Škoda Octavia v barevném provedení Policie ČR. Vozidla, která jsou určena pro výkon služby,  budou po zaregistrování přidělena na jednotlivé územní odbory a městské ředitelství v rámci našeho kraje tak, aby byl současný stav dle potřeb doplněna a obměněn," říká k novince ve vozovém parku mluvčí Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje Jana Tomková.

FOTO: Policejní prezidium

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství