QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Výměna plynovodu na Klatovské ulici ovlivňuje dopravu

02.04.2024 10:10

Výrazné komplikace čekají na řidiče v centru Plzně. Začíná rekonstrukce plynovodu.

rekonstrukce plynovodu Klatovská_0424_začátek_QAP (1)
rekonstrukce plynovodu Klatovská_0424_začátek_QAP (1)rekonstrukce plynovodu Klatovská_0424_začátek_QAP (2)

Výměna plynovodu ovlivní od úterý 2. dubna do 4. července dopravu a také průchod po chodnících na Klatovské ulici v Plzni, a to ve směru na Bory. Konkrétně při výměně potrubí budou postupně omezeny úseky od Hálkovy ulice až k Husově ulici.

„Rekonstrukce plynovodů a přípojek je rozdělena do pěti etap. První etapa začne 2. dubna a potrvá do 23. dubna. Zahrnuje úsek při Klatovské ulici od křižovatky s Nerudovou až po Hálkovu ulici,“ uvádí mluvčí města.

V souvislosti s výkopovými pracemi bude omezen průchod po chodníku, současně v daném úseku bude uzavřen jízdní pruh přiléhající k chodníku. Průjezd ve směru na Bory tak kolem daného místa zůstane zachován v jednom jízdním pruhu.

„Důvodem pro uzavírku jednoho jízdního pruhu je to, že musí být v místě umístěna technika a také je nutné dbát na bezpečnost zaměstnanců firmy, kteří budou pracovat na výkopech a pohybovat se kolem nich,“ uvádí mluvčí města.

Druhá etapa potrvá od 23. dubna do 13. května, plynovod bude měněn v úseku Klatovské mezi ulicemi Nerudova a Bendova.

Třetí etapa od 13. do 29. května omezí Klatovskou v úseku Nerudova Plachého.

Čtvrtá etapa v úseku Plachého Tylova od 29. května do 18. června. Poslední úsek zahrne Klatovskou mezi ulicemi Tylova a Husova a potrvá od 18. června do 4. července.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24