QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Začínají jarní prázdniny, od pondělí je mají děti z Domažlic a Tachova

04.02.2024 17:44

Období jarních prázdnin je tady. Letošní jarní prázdniny probíhají od 5. února až do 17. března. Většina rodin je využívá k zimní dovolené na horách. Také pro provozovatele horských středisek jsou jarní prázdniny z hlediska výdělků velmi důležité.

IMG_20180127_133851

Od pondělí 5. února mají volno děti z okresu Domažlice a Tachov. Žáci a studenti plzeňských škol mají jarní prázdniny od 19. do 25. února. To je i termín jarních prázdnin pro okres Plzeň-jih a Plzeň-sever. Jako poslední z Plzeňského kraje přijdou na řadu školy na Rokycansku a Klatovsku. Tady jarní prázdniny vycházejí na termín od 11- do 17. března.

Děti tráví prádzniny většinou pobytem na horách. Letošní podmínky sice nejsou úplně ideální, lyžařské areály jsou ale v provozu. "Začátek tohoto týdne, kdy na šumavském Špičáku vládla inverze, a tedy krásné slunečné počasí, je sice pryč, ale areál má na jarní prázdniny aktuálně k dispozici 6 kilometrů sjezdovek. Leží na nich v průměru stále 40 cm sněhu," informoval aktuálně největší lyžařský areál na šumavě Špičák.

Na Špičáku je aktuálně otevřena jednička Turistická, dvojka U zalomeného, trojka Slalomová, pětka Spodní Šance, areál pro děti a začátečníky pod hotelem Sirotek  a pro úplně malé děti dětské hřiště a pohyblivým kobercem před chatou Blaženka.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new