QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Žákům dvou plzeňských základních škol skončí předčasně školní rok

07.03.2024 11:41

Někteří žáci budou mít delší prázdniny. Na dvou plzeňských základních školách budou probíhat stavební práce.

IMG_9313

Studenti z 26. základní školy a Benešovy základní a mateřské školy převezmou v letošním školním roce výjimečně vysvědčení dříve než děti na ostatních školách. Důvodem jsou plánované stavební práce a rekonstrukce školních prostor.

Odlišnost v organizaci školního roku u těchto dvou institucí odsouhlasila dnes Rada města Plzně. Schválit ji musí ještě ministerstvo školství.

„V souvislosti se zahájením stavebních prací na těchto školách není možné zajistit výuku. Školní rok tak předčasně skončí v pátek 21. června, kdy učitelé předají žákům vysvědčení. Poté budou mít děti čtyřdenní ředitelské volno a 28. června budou školy uzavřeny,“ vysvětlila náměstkyně primátora pro oblast školství Lucie Kantorová s tím, že celá věc bude projednána se zákonnými zástupci žáků škol.

Na 26. ZŠ zahájí na konci školního roku stavbu nového pavilonu, na Benešově ZŠ a MŠ začne rekonstrukce suterénu, kde se nachází učebna robotiky, školní šatny, dílna, klub, kuchyně i jídelna a další kanceláře a zázemí školy.

„Obě školy se dotazují rodičů, zda pro toto období potřebují naléhavě obstarat školní družinu. Dle zájmu jsou připravené ji zajistit,“ dodává Kantorová.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new