QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

09.12.2023 12:23

Nehoda na severním Plzeňsku

Na silnici 204 u obce Kaznějov se střetlo auto se srnou, na místo jede PČR

Kriminálka šetří tragickou nehodu na D5, pomoci by mohly záznamy z palubních kamer

21.06.2023 19:55

Tragickou víkendovou nehodu šetří rokycanští kriminalisté, pomoci by mohly záznamy z palubních kamer řidičů, kteří projížděli po dálnici. Policisté se proto obracejí na veřejnost. 

nehoda D5 1
D5 nehodanehoda D5 1nehoda D5nehoda

"Kriminalisté oddělení obecné kriminality Rokycany šetří dopravní nehodu, ke které došlo dne 18. června 2023 v 08:18 hodin v prostoru 44. kilometru dálnice D5 ve směru jízdy na Rozvadov," uvedla mluvčí policie Dagmar Borožová. O nehodě jsme vás informovali o víkendu.

Policie neví, kdo auto řídil a nezná totožnost muže, který při nehodě zemřel. U havarovaného auta Opel Astra s polskou SPZ byla nalezen mrtvý muž, další čtyři utekli. Policisté je ale brzy zajistili.

"Dosud neznámý řidič z nezjištěných příčin vyjel z jízdního pruhu vlevo ve směru jízdy na nezpevněnou část u středových svodidel, se kterými se střetl levou přední částí vozidla, po střetu strhl řízení prudce vpravo a pokračoval s vozidlem přes levý a pravý jízdní pruh dálnice, odstavný pruh až k pravým krajním svodidlům, se kterými se také střetl," popisuje mluvčí Dagmar Brožová.

Vozidlo poté vylétlo z dálnice, narazilo do stromů na srázu z dálnice. "Dopadlo do trávy vpravo ve směru jízdy mimo dálnici a zůstalo zde ležet na pravém boku opřené o strom. Při vymrštění vozidla z něj vypadl muž dosud nezjištěné totožnosti a zůstal venku ležet bez známek života," dodává Dagmar Brožová.

Kriminalisté zahájili úkony trestního pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti a případem se zabývají. "Zjistili, že vozidlo mělo dne 18. června 2023 jet po dálnicích v České republice od hranic se Slovenskou republikou, a to přes Břeclav, Brno, Prahu ve směru jízdy na Plzeň. Ráno v pět hodin téhož dne bylo spatřeno poblíž hranic se Slovenskou republikou," uvedla podrobnosti policejní mluvčí.

Policistům by pomohly kamerové záznamy z palubních kamer z vozidel případných svědků či kamerové záznamy v blízkosti čerpacích stanic poblíž popisované trasy vozidla nebo jakékoliv další informace k havarovanému vozidlu. "Majitelé těchto záznamů se mohou přihlásit na tísňovou linku policie 158," říká Dagmar Brožová.

Foto: PČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT