Auto CB ŠKODA ZSA

Plzeň přivítala úřadujícího futsalového mistra České republiky ERA-PACK Chrudim

16.09.2012 10:30

Futsalisté plzeňského Indossu sice doma prohráli s Chrudimí 2:7. Zápas měl ale vysokou návštěvnost a úžasnou atmosféru. K tomu přispěli i INDOSS Fanatics, fanoušci vyzbrojeni transparenty, vlajkami a nezdolnými hlasivkami.

461038_486331288051740_1420118455_o
201105_486331498051719_548142127_o209695_486331841385018_2129345944_o218987_486330734718462_740697419_o461038_486331288051740_1420118455_o614544_486330834718452_1404175600_o

Plzeň přivítala úřadujícího futsalového mistra České republiky ERA-PACK Chrudim. Návštěva Chrudimi je malým futsalovým svátkem pro každý tým v Chance futsal lize a tomu odpovídala i návštěva v plzeňské hale VŠ Slávia. Již před výkopem byla hala zaplněna a hlavně díky neúnavnému povzbuzování domácích kotelníků byla skvělá atmosféra. Kotel tvořilo přibližně patnáct mladíků v klubových barvách, vyzbrojeni transparenty, vlajkami a nezdolnými hlasivkami. Na INDOSS Fanatics, jak si kluci říkají, se můžete podívat na jejich facebookových stránkách. Domácí Indoss provedl přes léto malou přestavbu. Jak v hráčském kádru, kde byla polovina týmu nová, tak v propagaci pro fanoušky. Před zápasem byla jasným favoritem Chrudim, která je profesionálním klubem evropského formátu.

Zápas začal pro domácí dobře. Evidetně hladoví po letní pauze se naši hráči snažili hrát a vytvořit si nějaké šance a potěšit plnou halu. Ve čtvrté minutě se Indoss dostal do přečíslení tři na jednoho, bohužel vše zkazila nepřesná přihrávka. Vzápětí mířil vedle hostující kapitán Vladyka. Domácí však nepolevili a v ochozech mohlo propuknout velké nadšení. Plzeň šla do vedení po krásné střele domácího Švehly, která vymetla pavučinu horním růžku branky. A přišla černá dvouminutovka pro domácí, která určila ráz celého utkání. Ihned z rozehry vyrovnal Dentihno po krásné přihrávce Kopeckého. Neuplynula ani další celá minuta a Chrudim se radovala znovu. Nekoncentrovanost domácích potrestal znovu Dentihno, tentokrát po spolupráci s krajanem Cacau. A opařené domácí potrestal za pár sekund Cacau. 3:1 pro Chrudim.

Trenér domácích Tomáš Kadlec v pozápasovém rozhovoru řekl: "Výsledek 7:2 je přijatelný, ale trochu mě mrzí že po zásadních hráčských chybách jsme během pár sekund ztratili vedení 1:0". Poté se hra vyrovnala a Indoss byl znovu schopem vzdorovat optickému tlaku Chrudimi. Velký rozdíl byl vidět v rychlosti práce s míčem, přesně jak zmínil trenér Indossu Tomáš Kadlec: "Chrudim je někde jinde, trénují osmkrát týdně a navíc půlka našeho týmu byla nováčky".I domácí si dokázali vypracovat šance, ale hostující brankář předvedl dobré zákroky. Následně se slova opět ujala Chrudim a Kopecký zvýšil na 4:1. A když domácímu kapitánovi Kučerovi chyběly milimetry, aby dopravil míč do sítě, tak z protiútoku završil hattrick Dentihno. Do poločasu se šlo za stavu 5:1 pro hosty.

Chrudim byla dost zkušená, aby si výsledek pohlídala a tak šanci zahrát si první ligu dostali i nováčci. Nejvíce překvapil mladý brankář INDOSSU U18 Landrgott. Chválou nešetřil ani trenér Tomáš Kadlec: "On je velmi kvalitní gólman, měl jsem ho v reprezentaci do 19tilet a znovu přesvědčil, že pro nás může být posilou".

Kapitán Petr Kučera chválil oprávněně všechny nováčky, kteří měli opravdu těžký start proti Chrudimi. "Určitě posily se povedly, ale chybí nám trošku tréninku. Všichni hrajeme velký fotbal a na futsal se scházíme jen dvakrát týdně. Ale určitě se posily zapracují, předvedli hezké věci." Na adresu mladého brankáře kapitán dodal: "Mě už překvapil v přípravných zápasech a na jeho věk předvedl perfektní výkon."

Do druhého poločasu i Chrudim zapracovala do své sestavy nové tváře a futsal se více vyrovnal. Zajímavý byl souboj generací mezi hrajícím trenérem hostí Cacau a domácím mladíčkem Landrgottem. Souboj nakonec vyzněl pro domácího brankáře. Chrudim kontrolovala hru a předváděla své klasické držení míče. Ale Indoss rozhodně nesložil zbraně a snažil se Chrudimské přehrát a potěšit domácí fanoušky. To zmínil i trenér Tomáš Kadlec: "V poločase byly hlasy v kabině, že je to štve, že předvedli hloupé chyby a do druhé půle šli s tím, že budou bojovat za fanoušky". To domácí splnili a po pěkné přihrávce nováčka Štrajta se prosadil Manowetz. 6:2. Vzápětí domácí kapitán Kučera předvedl pěkný průnik, ale ztroskotal na hostujícím brankáři. Chrudim převedla i své tradiční powerplay při vedení a dobře kombinovala. Když už to vypadalo, že Indoss uhraje druhý poločas pěkný výsledek 1:1, prosadil se hostující kapitán Vladyka přesně 0,6s před koncem.

Nováčci v Indossu se předvedli v dobrém světle a budou určitě posilami. Domácí fanoušci mohli vidět pěkný futsal a hlavně vytvořili perfektní atmosféru. To potvrdil i trenér Tomáš Kadlec: "Smekám klobouk před nimi, vytvořili kouzelnou atmosféru a přeji si aby takováto atmosféra byla na každém domácím zápase". Hráči po zápase navzdory prohře divákům poděkovali a kapitán Petr Kučera zmínil lví podíl mladíků z INDOSS fanatics: "Kluci byli fantastiční, nám se hrálo výborně v takové atmosféře a doufám že to klukům vydrží dále".

Další domácí zápas SK INDOSS Plzeň sehraje v pátek 21.9 2012 v hale Slavia VŠ od 20:00 proti Helasu Brnu. Přijďte se podívat!

SK INDOSS PLZEŇ vs FK ERA-PACK CHRUDIM - 2:7 (1:5)

SK Indoss Plzeň: Hajžman, Landrgott - Kučera, Míka, Trantina, Švehla, Manowetz, Štrajt, Štochl, Böhm, Grätsch, Bešta, Lávička

FK ERA-PACK Chrudim: Meller, R. Mareš, Popelka, Max, Kopecký, Dentinho, Vladyka, Oliva, Cacau, Koudelka, Slováček, M. Mareš, Žďánský, Chmelík

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Depo 2015
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT