QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Policie zadržela muže, který v plzeňských obchodech odcizil zboží za 128 tisíc korun

05.02.2024 19:35

Policisté obvodního oddělení Plzeň-střed sdělili podezření ze spáchání pokračujícího přečinu krádeže 45letému muži. Ten spáchal přes třicet skutků majetkového charakteru. Zloděj se v obchodech zaměřil zejména na zubní pasty.

Soud rozhoduje o vazbě obviněného z kyselinového útoku_QAP_foto (6)

Podle dosud zjištěných skutečností kradl podezřelý muž na různých místech Plzeňského kraje. Během tří měsíců odcizil zboží v hodnotě 128 tisíc korun.

Většinu krádeží však muž spáchal v Plzni. Jednalo se o prodejny s potravinami, drogistickým zbožím nebo oblečením. K první krádeži došlo 12. října loňského roku v Plzni.

„Z nezabezpečeného vozidla jedné přepravní společnosti odcizil muž zásilku s novým mobilním telefonem v hodnotě 40 tisíc korun. Z vozidla si dále odnesl rozbalenou krabičku cigaret,“ uvedla Michaela Raindlová, mluvčí policie.

V následujícím měsíci se zaměřil většinou na potraviny a drogerii. Jednu prodejnu s potravinami navštívil v jednom dni dokonce třikrát za sebou. „Z obchodů si dále odnesl spodní prádlo, prezervativy, dětské pleny nebo alkohol. Nejvíce se ovšem zaměřil na zubní pasty. Těch odcizil bezmála 150 kusů,“ vyčíslila mluvčí policie.

Operativní činností a na základě vyhodnocených kamerových záznamů se policistům podařilo muže vypátrat a usvědčit. V případě prokázání viny mu hrozí až pět let odnětí svobody.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi