Tomáš Čermák byl zadržen v Polsku! Tamní policie ho překvapila v ulicích Lublinu

15.11.2023 12:46     17.11.2023 10:12

Známého českého dezinformátora zadržela policie v Polsku. Přinášíme podrobnosti.

Tomáš Čermák zadržen_1123_policie PL

V úterý 29. srpna vyhlásila policie pátrání po muži, který byl v červenci odsouzen na 5,5 roku za podporu a propagaci terorismu. Tomáš Čermák se výkonu trestu vyhýbal. Na jmenovaného vydal Krajský soud v Plzni příkaz k dodání do výkonu trestu.

Tomáš Čermák byl v úterý 14. listopadu zadržen v Polsku.

„Šestatřicetiletého fantoma české dezinformační scény zadrželi včera polští kolegové na základě poznatků našich policistů. V nejbližší době bude následovat jeho předání do ČR,“ uvedla Policie ČR na síti X.

Dle vyjádření polské policie se podařilo hledaného zajistit na základě příkladné mezinárodní spolupráce.

„Byli jsme informováni, že hledaný občan Čecké republiky - Tomáš Č. se může zdržovat na území Polska. Muž byl odsouzen českou justicí k 5,5 letům vězení za trestný čin podpory a propagace terorismu. Tomáš Č. se před policií začal skrývat, a proto na něj byl vydán Evropský zatýkací rozkaz,“ uvádí polská policie.

Policie v Polsku okamžitě zahájila pátrací akci. Brzy zjistili, že se hledaný muž pravděpodobně zdržuje v Lublinském vojvodství. Ve večerních hodinách v úterý 14. listopadu byl Tomáš Čermák zadržen v ulicích Lublinu.

„Muž byl zcela překvapen, byl totiž přesvědčený, že se mu podaří úspěšně skrývat před strážci zákona mimo Českou republiku. Po zatčení byl hledaný muž umístěn do vazby v Lublinu,“ uvádí polská policie.

AKTUALIZACE:

Aktualizujeme článek o oficiální vyjádření Policie České republiky:

Muž, který byl v červenci pravomocně odsouzen za podporu a propagaci terorismu na 5,5 roku odnětí svobody, se několik měsíců vyhýbal nástupu trestu a skrýval se na různých místech. Ve svých vystoupeních na sociálních sítích se vysmíval spravedlnosti a amatérsky se snažil budit dojem, že se pohybuje mimo území ČR. Samozřejmě i tímto směrem se ubíralo pátrání a plzeňský soud na muže vydal Evropský zatýkací rozkaz (EZR).

Do pátrání po uprchlém se postupně zapojilo několik policejních útvarů a velmi důležitou roli sehrálo i nasazení kriminalistů z odboru pátrání ÚSKPV, kteří jsou součástí  ENFAST – Evropské sítě jednotek cíleného pátrání. Právě polští kolegové z této jednotky jsou za včerejším zadržením uprchlíka. Svou roli měla i rychlá informační výměna, za kterou stojí ŘMPS a NCTEKK.

Ač je muž v rukou polských policistů, tak formálně zůstává stále v pátrání a bude tomu tak až do jeho předání zpět do Česka, které díky realizaci EZR bude možné provést velmi rychle, maximálně v řádu týdnů.

Foto policja.pl

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT