Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Svět knihy Plzeň láká na literární hvězdy i nově vydané tituly

20.09.2023 8:15

4. ročník mezinárodního knižního veletrhu a literárního festivalu Svět knihy Plzeň zaplní prostor DEPO2015 v termínu 22. a 23. září. Zhruba pět desítek vystavujících nakladatelství představí svou publikační činnost za první pololetí roku i aktuálně vydané tituly.

Svět knihy_ilustrační_archov Svět knihy

Program festivalu je namíchán tak, aby zaujal jak mainstreamové čtenáře, tak i fanoušky jednotlivých žánrů, odbornou veřejnost či malé čtenáře s učiteli nebo rodiči. Zkrátka, každý milovník literatury si přijde na své.

Desítky vystavujících přivezou do Plzně nejen pestrou žánrovou nabídku, ale většinou především horké novinky přichystané na podzimní a předvánoční trh.

„Září je vhodný měsíc, abychom představili novinky, jež nakladatelé chystají na silnou podzimní sezonu. Vedle titulů vystavených u jednotlivých nakladatelů bude na místě prezentována i Galerie novinek od širšího okruhu nakladatelů. Zde si budou moci návštěvníci knihy prolistovat a poznamenat ty, které nebudou na veletrhu k dostání,“ upřesňuje připravenou knižní produkci ředitel veletrhu Radovan Auer.

Letošní dramaturgie se zaměří mimo jiné na téma “Autoři bez hranic”, jež jsou překračovány fyzicky i mentálně. Premiérová Galerie novinek poskytne návštěvníkům širší přehled o knižní produkci pro podzimní a vánoční trh.

Dvoudenní festivalový program obsáhne na více než sedmdesát pořadů – diskuzí, křtů nových knih, scénických čtení, debat, výstav, autogramiád určených pro dospělé, děti i mládež.

Projekt bude opět propojen s kampaní Rosteme s knihou, kterou společnost Svět knihy organizuje již od roku 2005. „Podařilo se nám ve spolupráci s některými nakladateli pozvat zvučná jména dětské literatury – jmenujme například Marku Míkovou, Olgu Stehlíkovou, Galinu Miklínovou, Víta Martina Matějku nebo Báru Dočkalovou. Pořádány budou rozličné workshopy a návštěvníci budou mít také možnost si zahrát interaktivní hru Playing Kafka,“ říká Jana Chalupová, koordinátorka kampaně Rosteme s knihou.

Festivalový program zahrnuje i několik křtů titulů, jež budou v Plzni mít velkou premiéru. Například je to první román Niny Špitálníkové Severka či kniha vycházející z nesmírně populárních přednášek plzeňských kriminalistů Skutečné zločiny na Plzeňsku.

„Skutečné zločiny, neboli jak se teď moderně říká true crime, jsou nyní ohromně v kurzu, ale my nezapomínáme ani na starou dobrou detektivku, takže dorazí i její první dáma Michaela Klevisová či Jiří Březina,“ doplňuje ředitel Auer.

V době konání veletrhu také vychází v češtině zbrusu nová kniha Jaroslava Rudiše Návod k použití železnice. Autor ji osobně přijíždí představit.

Z dalších spisovatelů ještě do Plzně dorazí třeba Kateřina Tučková s románem Bílá Voda, reportéři ČT Jakub Szantó a Martin Jonáš pohovoří o knize Putinova válka. Silná bude i sekce sci-fi a fantasy, v rámci které se představí tvorba například Ondřeje Neffa, Karla Jerie nebo Františka Kotlety a řady dalších autorů žánru.

Areál DEPO2015 bude pro konání veletrhu otevřen vždy od 8:45 do 19 hodin.

Vstupné: plné 100 Kč, zlevněné 50 Kč.

Další informace najdete na www.svetknihy.cz

Foto ilustrační archiv Svět knihy

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT