QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Týden knihoven nabídne čtenářům v Plzeňském kraji atraktivní program

29.09.2023 8:10

První říjnový týden se koná akce Týden knihoven. Ta probíhá po celé České republice. Knihovny zapojené v Plzeňském kraji připravily pro čtenáře zajímavé akce.

knihovna akce ilustrační_Milan Svoboda

Akci Týden knihoven pravidelně už od roku 1996 vyhlašuje Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR. Letošní motto „Už jsme zpátky!“ navazuje na loňské „Zpátky do knihoven“, které odkazovalo na odliv návštěvníků v náročném covidovém období. Aby je přivedly zpět, knihovny připravují pro všechny skupiny obyvatel řadu aktivit k atraktivnímu využití volného času, vzdělávání i posilování komunity.

Bohatý program pro děti i dospělé připravila na první říjnový týden Knihovna města Plzně. V průběhu celorepublikového Týdne knihoven od 2. do 8. října nabídne aktivity inspirované jeho letošním mottem „Už jsme zpátky!“ Mezi největší lákadla patří místopisná procházka, hry na malého knihovníka, bazary knih nebo spuštění další semínkovny, mladé čtenáře zaujme nově otevřená teen zóna v Obvodní knihovně Skvrňany. Na většinu programů je navíc vstup zdarma.

V knihovnách po Plzeňském kraji se můžete těšit na autorská čtení, amnestii dlužníků, tvořivé kurzy, divadla pro děti a mnoho dalšího.

Zapojené knihovny v Plzeňském kraji:

Knihovna v Kolinci – info ZDE

Knihovna města Plzně – info ZDE

Středisková knihovna Stupno – info ZDE

Městská knihovna v Plasích – info ZDE

Městská knihovna Manětín – info ZDE

Městská knihovna Planá – info ZDE

Místní knihovna ve Strážově – info ZDE

Školní knihovna Waldorfské školy Dobromysl Plzeň – info ZDE

Městská knihovna Rokycany – info ZDE

Městská knihovna Klatovy – info ZDE

 

Foto ilustrační Milan Svoboda

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy