Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Vernisáž unikátní výstavy Krajina ženami požehnaná vzbudila u Plzeňanů zájem - FOTKY

08.01.2024 18:11

Výstava Krajina ženami požehnaná — Přirozená krása Českého Švýcarska se představila v Plzni. Vernisáž v Galerii Hess se vydařila, dorazilo mnoho hostů.

Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (15)
Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (15)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (2)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (1)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (3)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (4)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (5)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (6)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (7)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (9)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (10)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (11)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (12)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (13)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (16)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (14)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (18)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (19)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (21)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (22)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (23)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (24)Krajina ženami požehnaná_0124_Valerie Bučková (25)

Vernisáž výstavy fotografií s názvem Krajina ženami požehnaná — Přirozená krása Českého Švýcarska se konala ve Vinotéce Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň v sobotu 6. ledna. Zahájení zcela unikátní výstavy si nenechalo ujít mnoho milovníků umění.

Výstava velkoformátových fotografií nepředstavuje návštěvníkům galerie konkrétního umělce, fotografa ani malíře, nýbrž pětadvacet žen z Českého Švýcarska, které tímto projektem upozorňují na přírodní krásy Šluknovského výběžku. Emotivně nafocené akty poukazují na to, jak přirozeně je člověk spjat s přírodou a je její součástí.

Večer v Galerii Hess zahájil moderátor Rostislav Křivánek, který nejen poezií ale i prezentací velmi emotivního videa připravil návštěvníky na prohlídku vystavených děl. „Jsem opravdu rád, že nám Galerie Hess umožnila zde vystavovat. Několik galerií náš projekt odmítlo s tím, že nahé ženy nevystavují,“ zmínil Křivánek.

Účastníci vernisáže velmi rychle pochopili, že nahota není hlavním předmětem této výstavy. Při prohlížení jednotlivých fotografií totiž člověk přestává ženskou nahotu vnímat a začne obdivovat krásu celkové kompozice zachycených výjevů přírody.

Po krátkém hudebním vystoupení si návštěvníci se sklenkou lahodného vína prošli prostory galerie a diskutovali nad snímky. Vystavené obrazy vzbuzovaly mnoho emocí.

Fotograf v celém projektu sehrál víceméně roli dokumentaristy, jako tichý pozorovatel dokázal unikátním způsobem zaznamenat přirozenost pětadvaceti žen, které jsou úzce spjaty s nádhernou přírodou Českého Švýcarska.

K vytvoření tohoto projektu bylo zapotřebí mnoho odvahy. Všechna přírodní setkání probíhala na veřejných místech, za běžného provozu. Jelikož je Šluknovský výběžek oblíbenou lokalitou turistů, byla to pro ženy mnohdy výzva. Ale i tyto společné zážitky modelky nejrůznějšího věku spojily navždy a tak se zrodila nová přátelství, nová pouta.

„Až si tedy budete prohlížet tuhle výstavu, zkuste se otevřít a sdílet jejich zkušenost. Inspirujte se. Odložte svou zranitelnost, své pochyby a nejistoty. Staňte se přirozenou součástí přírody. To není výzva k naturismu, neboť nahota je jen formou, nikoli obsahem. Je jednou z cest. Tak se dobře dívejte, třeba objevíte cestu, která bude jen vaše,“ říkají autoři projektu.

Výstava je jedinečná, rozhodně si ji nenechte ujít. Fotografie jsou prodejné, výtěžek autoři projektu použijí na obnovu původních alejí ve Šluknovském výběžku.

Zajděte se podívat na výstavu i vy. Naleznete ji ve Vinotéce Galerii Hess, Na Roudné 59, Plzeň až do 27. ledna.

Foto QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT