QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Zpátky do přítomnosti! Vojta Dyk ohlašuje nové turné s kapelou D.Y.K. a míří do Plzně

22.09.2023 15:17

Zpěvák Vojtěch Dyk se vrátí s úspěšným autorským hudebním projektem D.Y.K. V září odstartuje turné, spojující hity ze zpěvákova alba D.Y.K. s novými písničkami. Odtud také název – V Přítomnosti tour. Hned na úvod se představí fanouškům v Plzni!

Vojtěch DYK v Plzni_D.Y.K
Vojtěch DYK v Plzni_D.Y.KVojtěch DYK v Plzni_D.Y.K

První koncert turné se uskuteční v pondělí 25. září 2023 v plzeňském DEPO2015, ještě předtím však Vojtěch Dyk & D.Y.K. nabídnou chutný hudební předkrm! V pátek 30. června zahajovacím koncertem na Metronom Stage na Vřídle v rámci doprovodného programu letošního karlovarského festivalu.

„Všechno, co se stane na tour, stane se, a proto by byla škoda to nezažít. Prolomme bariéry, hranice neexistují, přijďte se o tom přesvědčit. Vracíme se do klubů, sklepů a špeluněk kvůli tomu nejbližšímu kontaktu s posluchačem. Abychom třebas v budoucnu mohli rozkvést do arén a stadionů,“ říká Vojtěch Dyk. Seriál deseti koncertů po celé České republice a čtyř na Slovensku záměrně směřuje do klubových prostor, které přibližují zpěváka i kapelu publiku.

Album D.Y.K., na němž Vojtěch Dyk autorsky spolupracoval s několikanásobným držitelem Grammy Ondřejem Pivcem, se nahrávalo v New Yorku a vyneslo Vojtěchu Dykovi nominaci na Cenu Anděl v kategorii Zpěvák roku. Nové písničky, které dotvoří program V Přítomnosti Tour, vznikají i nadále na tvůrčí lince mezi Vojtovou domovskou Prahou a New Yorkem, kde žije a pracuje Ondřej Pivec. Ovšem s jedním novým prvkem. Album D.Y.K. bylo nahráno celé v angličtině, zatímco právě vznikající písničky dostávají české texty.

„Takže se nevracíme jenom do klubů, ale také k češtině a věřím, že tak dostanou texty našich písní takový – jak by se hezky po našem řeklo – český feeling,“ říká Vojtěch Dyk. Hudebně půjde, podobně jako na albu D.Y.K., o melodie namíchané ze směsi funky, soulu, jazzu, ale – jak říká jejich interpret - nelze je vlastně zařadit do žádné z žánrových škatulek.

Vojtěch Dyk & D.Y.K. – V PŘÍTOMNOSTI TOUR

25.9. Plzeň - DEPO2015

6.10. Litoměřice –MKZ

7.10. Ostrava – Garage Club

22.10. Brno – Sono music club

23.10. Brno – Sono music club

5.11. Praha - Lucerna Music Bar

6.11. Praha - Lucerna Music Bar

27.11. Hradec Králové – Kongresové centrum Aldis

16.12. Krnov – Kofola Music club

17.12. Olomouc – S-klub

20.3. 2024 Bratislava

21.3. 2024 Bratislava

23.3 2024 Košice

24.3 2024 Košice

Všechny podrobnosti o předprodeji i koncertech najdete na www.dykofficial.com.

Vstupenku můžete ulovit ZDE.

 

Foto archiv Vojtěch Dyk & D.Y.K.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy