01.05.2025 19:13
Složky IZS zachraňovaly odpoledne tonoucího muže
Muž se topil v Berounce v Plzni u sv. Jiří
01.05.2025 19:13
Muž se topil v Berounce v Plzni u sv. Jiří
01.05.2025 14:30
01.05.2025 10:00
Hasiči neměli žádný výjezd související s pálením čarodějnic
Druhé atletické extraligové kolo hostila Plzeň. Na Atletický stadion města Plzně se v sobotu 27. května sjeli špičkoví čeští závodníci, aby se poprali o týmové body v české nejvyšší soutěži družstev mužů a žen. V kategorii žen kralovala AK Škoda Plzeň stejně tak, jako v prvním kole v Brně.
Ženské družstvo po celodenních bojích posbíralo 343 bodů, druhý tým USK Praha porazilo o úctyhodných 56 bodů a slavilo historický zlatý hattrick z nejvyšší domácí soutěže družstev. „Nejvíce bodů posbírala pro modrobílé Tereza Petržilková (27 b.), která díky času 52.26 s nenašla přemožitelku na distanci 400 m a na trati 200 m proťala cílovu pásku jako třetí. Skvěle se vedlo také vítězce diskařské soutěže Barboře Tiché (23 b.), která za páté místo přispěla body také z koulařského sektoru, a olympioničce Tereze Hrochové (21 b.). Nejvšestrannější česká běžkyně ovládla distanci 3 000 m překážek a poté v běhu na 1 500 m proťala cílovou pásku na čtvrté pozici. Silnou vrhačskou základnu potvrdila také Lenka Valešová (21 b.), která se blýskla druhým místem v koulařské soutěži a čtvrtým místem v soutěži kladivářek,“ uvádí AK Škoda Plzeň. Již třetí sezónu v řadě je žádný klub v domácí extralize nedokázal porazit.
Muži slavili bronzové medaile. Celkový bodový zisk družstva mužů měl hodnotu 306,5 bodu, což stačilo na třetí příčku. „Škodováčtí muži měli nejbodovější zastoupení v diskařském kruhu, kde se novým osobním rekordem 61,28 m blýskl Michal Forejt (26 b.), který tak splnil limit na letní světovou univerziádu a soutěž ovládl. Poté přidal cenné body druhým místem v kouli. Škodovácký dres byl na předních místech viděn také zásluhou Jakuba Davidíka (24 b.), který doběhl na distancích 1 500 m a 800 m na první a druhé pozici, a skokana Matúše Blšťáka (23 b.), jež ovládl závod v trojskoku a v dálkařském sektoru skončil na třetí pozici,“ uvádí AK Škoda Plzeň.
Obě družstva AK Škody Plzeň předvedla divákům, že plzeňská atletika patří k nejlepším v republice. V součtu obou týmů se stal největší západočeský klub suverénně nejúspěšnějším klubem v ČR v rámci extraligy.
Foto Hynek Sladký