QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

02.03.2024 22:00

Plzeň zvítězila v Pardubicích

FK Pardubice - FC Viktoria Plzeň 2:3 (0:1)

02.03.2024 22:00

Házenkáři Plzně vezou domů výhru

Talent v Brně nedopustil překvapení a zvítězil 28:22

Náměstek Zarzycký: Provedeme plošnou dezinfekci městských sportovišť

17.04.2020 7:42

V první vlně projde očistou atletický stadion, bazény na Slovanech a Lochotíně, zimní stadion, hokejbalová hala a hala Lokomotivy.

1

Každý den vedení plzeňské radnice reaguje na aktuální vývoj situace v souvislosti se šířením onemocnění covid-19 a zvažuje další možnosti snížení možného rizika nákazy a zajištění vyšší míry ochrany pro svých 170 tisíc obyvatel. S ohledem na aktuální stav zavedlo řadu nezbytných opatření, jedním z nich bude plošná preventivní aplikace dezinfekční chemie na ochranu povrchů a vybavení interiérů v prostorech městských sportovišť ve správě Odboru správy infrastruktury.

"Dojde k dezinfekci prostor, které jsou navštěvovány širokou veřejností. Zvýšené nároky na hygienu chceme podpořit i dezinfekcí míst, která část našich obyvatel může po uvolnění stávajících opatření ve zvýšené míře využívat. Ochranný film vydrží až 21 dní a zaručuje snížení nemocnosti až o 80 %,“ uvedl Roman Zarzycký, první náměstek primátora.

"Se zahájením aplikace budeme pružně reagovat na rozhodnutí Vlády ČR o zpřístupnění prostor veřejných sportovišť,“ dodal náměstek. Prostorová a plošná dezinfekce povrchů proběhne za použití dezinfekčních strojově aplikovaných prostředků s ochranou povrchu proti tvorbě bakterií a virů. Dezinfekce je aplikována strojovými difuzními rozprašovači se zachováním rozmístění vybavení v místnostech. Ošetřené prostory je možné opětovně využívat již po jedné hodině od aplikace.

Dezinfekce se dotkne v první vlně atletického stadionu, bazénů Slovany i Lochotín, zimního stadionu, hokejbalové haly a haly Lokomotivy.

FOTO: www.bazenslovany.cz

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi