Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Olympijský tým Plzeňského kraje vybojoval osm medailí

24.01.2020 8:48

Na zimní olympiádě dětí a mládeže v Karlovarském kraji získali sportovci z našeho regionu šestkrát zlato, jedno stříbro a bronz. Celkově skončili dvanáctí.

Zlatá_Vanessa_Volopichová

I závěrečný den zimní olympiády dětí a mládeže v Karlovarském kraji přinesl výpravě Plzeňského kraje zlatou medaili.  

Získala ji ve snowboardingu Vanessa Volopichová. Konkrétně ovládla slopestyle mladších dívek, na který se specializuje. Je to její nejsilnější disciplína, což bylo také na sjezdovce Pod Zámečkem ve skiareálu Klínovec vidět. Vanessa se tak stala nejúspěšnější sportovkyní Plzeňského kraje, jelikož výše zmíněnou zlatou medaili přidala ke zlaté medaili, kterou získala ve snowboardcrossu a také ještě přidala čtvrté místo v paralelním slalomu.

Ve svatostánku karlovarské Energie v KV Areně začal ve čtvrtek 23. ledna v 18 hodin medailový a zároveň závěrečný ceremoniál. Nejprve byly předány cenné kovy nejúspěšnějším sportovcům ze středečního a čtvrtečního dne. Po všech oficialitách byla stažena olympijská vlajka, kterou následně předali zástupci Karlovarského kraje do rukou budoucího pořadatele Her X. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2021 – Olomouckému kraji, kam se „olympiáda“ vrací přesně po deseti letech.

Celkově pak mladí sportovci Plzeňského kraje získali šest zlatých medailí (Vanessa Volopichová 2x, Antonín Svoboda 2x, Kryštof Ruža, Nicole Zemanová), jednu stříbrnou (Karolína Šperlová) a jednu bronzovou (David Kasl). Nejúspěšnějším sportem krajské výpravy byl snowboarding.

V celkovém hodnocení se náš region umístil na 12. místě z celkem čtrnácti krajů. V čele bodování se udržel Liberecký kraj, který tak zimní olympiádu dětí a mládeže vyhrál poosmé v historii. 

FOTO: Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství