Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Plzeň podpoří triatlonovou akademii, bazén i bývalé olympioniky

29.04.2020 9:00

Nadační fond západočeských olympioniků, Sportovní klub Radbuza, který provozuje bazén v Kozinově ulici a regionální triatlonová akademie získají na provoz celkem 3,6 milionu korun.

Snímek 353

"Město Plzeň na základě platné koncepce sportu dlouhodobě podporuje provoz regionálních akademií. Loni jsme podepsali memorandum o spolupráci s triatlonovou akademií pod subjektem Triatlon Plzeň, z. s. a zavázali jsme se ji podpořit jedním milionem korun ročně. Podporujeme i provoz plaveckého bazénu v Kozinově ulici. Sportovnímu klubu Radbuza Plzeň poskytneme 2,5 milionu korun na úhradu části provozních nákladů,“ uvedl první náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký (ANO). 

Přemysl Švarc, vedoucí magistrátního odboru sportu, Smart Cities a podpory podnikání, doplnil, že město také dlouhodobě přispívá na provoz Nadačního fondu západočeských olympioniků. Fond podporuje sportovce, kteří se zúčastnili olympijských her a jiných vrcholných světových a evropských soutěží jako reprezentanti a kteří se dostali do tíživé životní situace. Vyhrazená částka na dotaci je 100 tisíc korun.

O přidělení dotací z rozpočtu odboru sportu Smart  Cities a podpory podnikání rozhodli na svém posledním jednání plzeňští zastupitelé.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT