Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

16.06.2024 14:15

Tragická nehoda zastavila provoz na dálnici, na D5 zemřel motorkář

Nehoda se stala dopoledne u Loděnice ne Berounsku ve směru na Prahu

Potvrzeno! Miroslav Koubek se stal novým trenérem FC Viktoria Plzeň

05.06.2023 10:31

Spekulace potvrzeny. Novým trenérem FC Viktoria Plzeň se stává Miroslav Koubek, informoval o tom fotbalový klub FC Viktoria Plzeň. Trenér se na viktoriánskou lavičku vrací po 8 letech. V Doosan Areně podepsal jednoroční kontrakt.

Koubek trenér Viktorky

Jednasedmdesátiletý Miroslav Koubek se vrací na plzeňskou lavičku. V Doosan Areně působil v minulosti již dvakrát. Během posledního angažmá získal s viktoriány mistrovský titul a dokázal vyhrát i prestižní Superpohár. „Novým trenérem FC Viktoria Plzeň bude Miroslav Koubek. Rozhodli jsme se tak na základě jeho nesporných odborných kvalit, zkušeností i stylu, jakým se týmy pod jeho vedením prezentují,“ potvrzuje generální ředitel klubu Adolf Šádek.

Nový trenér převezme viktoriánský tým 19. června, kdy oficiálně startuje letní příprava. „Již nyní však společně intenzivně pracujeme na složení kádru pro novou sezonu,“ dodává Adolf Šádek.

Miroslav Koubek (71)

  •  je někdejším ligovým gólmanem
  • coby trenér působil ve Viktorii Plzeň poprvé v letech 2000 – 2022
  • na lavičku do Štruncových sadů se následně vrátil, aby zde slavil mistrovský titul v sezoně 2014/2015, následoval zisk Superpoháru
  • poté vedl například pražskou Slavii, Baník Ostrava či v posledních letech fotbalisty z Hradce Králové

Miroslav Koubek se na Plzeň těší. „Nabídky z Viktorie si nesmírně vážím. Jde o jakési ocenění mé práce a jsem rád, že jsme se domluvili. Do práce mám obrovskou chuť a je před námi velká výzva,“ má jasno Miroslav Koubek, který samozřejmě rád vzpomíná i na předchozí angažmá na západě Čech.

„Slavili jsme společně velký úspěch v podobě mistrovského titulu. Jsou to vzpomínky, na které nejde zapomenout, a tento moment mám dokonce zvěčněný v podobě tetování, což všichni dobře vědí,“ říká s úsměvem nový trenér Viktorky.

Miroslav Koubek zároveň představil i realizační tým, který bude mít vedle sebe v trenérském štábu. Novým asistentem se stane Jan Trousil, bývalý ligový fotbalista, který vedl coby hlavní kouč druholigový Vyškov. Dalšími členy budou Marek Bakoš, Zdeněk Bečka, Matúš Kozáčik (trenér brankářů) a Martin Kastner (kondiční trenér).

„Těším se na spolupráci s nimi. Cítím z nich rovněž velkou energii do práce. Zároveň se těším i na viktoriánské fanoušky, na které mám jen ty nejlepší vzpomínky. Našim cílem je vytvořit fanouškům Viktorky co nejvíce důvodů k radosti,“ uzavírá Miroslav Koubek.

 

Foto FCVP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte