01.07.2025 17:45
01.07.2025 14:37
Vlna veder a riziko požárů. Meteorologové vydali výstrahu!
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahy před velmi vysokými teplotami a nebezpečím požárů, které se týkají i našeho regionu.
01.07.2025 12:56 01.07.2025 13:10
Požár domu v Malechově: Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu
V obci Malechov zasahují hasiči. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu.
Domažlice mají zpět svého dřevěného sokola - FOTKY
Sokolovnu v Domažlicích zdobil sokol od nepaměti. V době komunismu však byla socha sokola zlikvidována. Nyní je dubová dominanta zpět a zdobí budovu tak, jako kdysi.
Ve středu 29. června se na domažlickou sokolovnu vrátila dlouho postrádaná socha sokola. Ta zdobila sokolovnu od roku 1936, kdy byla tato budova otevřena. Koncem války byla ale dominanta sokolovny odstraněna a s nástupem komunismu zlikvidována.
Nová socha sokola, která je vyřezávaná z dubu, zdobí výklenek na levé čelní straně rekonstruované budovy. Právě tato stěna se koncem loňského roku dočkala renovace, nového nátěru a opraveného loga organizace Sokol. Celá budova prochází postupnou rekonstrukcí. V budově je nové sociální zařízení, cvičební nářadí i parkety. Do budoucna by měla rekonstrukce pokračovat zateplením severní části sokolovny a novou fasádou včetně nových oken a dveří.
foto město Domažlice