QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Aljašská treska měla o třetinu méně masa! Inspeke ji nařídila stáhnout z trhu

05.05.2016 12:25

SZPI přitvrdí v kontrolách mražených ryb. Stále častěji se ukazuje, že obsahují extrémně méně masa, než se píše na obalu. Tesco teď muselo stáhnout z trhu aljašskou tresku z Polska.

1
21

Stání zemědělská a potravinářská inspekce nechala z trhu stáhnout další šarři mražených ryb. testy ukázaly, že aljašská treska obsahuje o třetinu méně masa, než tvrdily informace na obalu.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce nařídila společnosti Tesco Stores ČR a.s. stáhnout výrobek Treska aljašská. Ryba pochází z Číny, výrobcem je ale polská společnost Abramczyk Sp. "Výrobce na obalu ve složení uvedl: filety z tresky aljašské 100%, laboratorní rozbor SZPI ale potvrdil obsah masa 73,7%. Označení potraviny je proto nepravdivé z hlediska složení a porušuje evropské potravinářské právo. Na základě uvedené skutečnosti SZPI nařídila prodejci, aby neprodleně stáhnul předmětnou šarži potraviny z tržní sítě a zahájí správní řízení o uložení pokuty," informoval mluvčí inspekce Pavle Kopřiva.

Konkrétně jde o výrobek Treska aljašská (Theragra chalcogramma), filety bez kůže - s glazurou, hluboce zmrazené, s označením minimální trvanlivosti do 20. února příštího roku, šarže LGT0585/16/68RN3.

Inspekce navíc varuje, že podobných kontrol bude podle všeho přibývat. Jejich výsledky jsou zatím totiž dost děsivé. "Vzhledem k tomu, že SZPI za posledních 6 měsíců zakázala již 6 šarží mražených ryb s nižším než deklarovaným obsahem masa, z toho 5 původem z Číny a 1 z Vietnamu, bude inspekce v kontrolách tohoto sortimentu pokračovat," dodává mluvčí SZPI.

FOTO: SZPI

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380_
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Superb new