QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Automatizovaný externí defibrilátor může zachránit život. Nově ho má i město Radnice – FOTKY

21.09.2023 8:12

Automatizované externí defibrilátory (AED) pomáhají zachránit život lidem, které postihne srdeční příhoda. To se může stát kdykoliv, kdekoliv a komukoliv. Nově byl tento přístroj nainstalovaný ve městě Radnice.

AED instalace_0923_město Radnice (3) - kopie
AED instalace_0923_město Radnice (3) - kopieAED instalace_0923_město Radnice (4) - kopieAED instalace_0923_město Radnice (5) - kopieAED instalace_0923_město Radnice (2)AED instalace_0923_město Radnice (1) - kopie

„Představitelé města Radnic ve spolupráci s městským úřadem zrealizovali pro občany i návštěvníky města nákup a následnou instalaci automatizovaného externího defibrilátoru," uvedlo město Radnice. „Starosta a místostarosta apelují na občany, aby v případě nutnosti neváhali uvedený přístroj použít, zároveň však dodal, že pevně věří, že uvedený přístroj nebude muset nikdo použít a popřál všem občanům pevné zdraví.“

Nový AED přístroj je umístěn na budově Městského úřadu Radnice vedle bankomatu, elektronické úřední desky v označené schránce. Součástí přístroje je i informační tabule s podrobným návodem k použití.

AED jsou moderní zdravotnické přístroje, které první pomoc pomáhají poskytnout a defibrilují postiženého - dodají postiženému elektrický impuls. AED jsou konstruovány tak, aby s nimi mohl poskytnout první pomoc i laik.

V Plzeňském kraji naleznete automatizované externí defibrilátory na mnoha místech.

V centru Plzně je přímo na vrátnici na radnici, AED naleznete také na služebnách Městské policie Plzeň, v poliklinikách, v nemocnicích nebo u některých hlídek státních policistů a hasičů. AED se také nachází na informacích v obchodních centrech nebo ve firmách.

V menších městech a obcích můžete AED najít na městském úřadě nebo u dobrovolných hasičů. Svůj přístroj má i Horská služba Šumava nebo domovy pro seniory.

Mapu umístění AED naleznete ZDE.

Foto město Radnice

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT