QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Až dvě třetiny Čechů plánují dovolenou v Česku

15.04.2020 19:27

Téměř dvě třetiny populace Česka pravděpodobně vyrazí na letošní letní dovolenou po České republice, zhruba pětina již nyní ví, že v létě nikam nepojede.

Cesta vede přes špičácké sjezdovky

Výsledky vyplývají z on-line průzkumu, který pro agenturu CzechTourism zpracovala společnost IPSOS.

Pětina Čechů České republiky kvůli aktuální situaci s koronavirem letošní letní dovolenou zrušila nebo přestala plánovat úplně, osm procent lidí odložilo dovolenou na jiný termín a devatenáct procent ji prozatím nechalo zarezervovanou v původním termínu.

Domácí dovolenou či výlet plánují více mladí ve věku 18–26 let (72 %) a vysokoškolsky vzdělaní lidé (76 %). Rozhodně přesvědčeni o tom, že na tuzemskou dovolenou vyrazí jsou pak častěji lidé z Prahy (36 %). Na domácí dovolenou či výlet nepojedou častěji lidé ve věku 54–65 let. Ti také častěji uvádí, že nebudou mít vzhledem k současné situaci na dovolenou dostatek financí.

 

„Naše země je krásná, kvalita služeb roste a věřím, že Češi využijí letošní léto k tomu, aby začali znovu objevovat Česko a jeho příležitosti. Chceme lidi motivovat, aby jakmile to půjde, začali opět cestovat v rámci ČR, a podpořili tím domácí ekonomiku. Pracujeme na programu, jehož smyslem je restartování celého odvětví cestovního ruchu a poskytnout lidem benefit ve formě poukázek na dovolenou u nás „doma“,“ uvedla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

 

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT