QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Buďte obezřetní! Šíří se nová vlna podvodů

15.03.2024 11:34

V České republice se šíří další vlna podvodů, buďte opatrní!

podvod Ministerstvo financí_ilustrační_0324

Aktuálně se ČR šíří nová a extrémně sofistikovaná vlna podvodů, při které se v telefonickém hovoru pachatelé vydávají za Ministerstvo financí ČR a Finanční správu ČR a používají hlasový automat, který vás informuje o přeplatku na dani.

„Máte reagovat zmáčknutím klávesnice s následným zasláním SMS zprávy odkazující na podvodný web. Cílem je vylákat z vás citlivé informace, či přístupové údaje do vašeho bankovnictví. Ministerstvo financí ČR a Finanční správa ČR nikdy k telefonátům nevyužívají navolávací hlasové automaty a v SMS zprávách nikdy nezasílají odkazy. Na SMS zprávy a telefonáty nijak nereagujte. Hovory zavěste a případně varujte své okolí,“ apeluje Policie ČR.

O podvodu informovalo i Ministerstvo financí ČR.

„V SMS jsou odkazy na podvodný web mfcr-cz.eu či adissprmfcr-cz.eu, které s Ministerstvem financí a Finanční správou nemají nic společného. Internetová stránka předstírá, že se jedná o Online finanční úřad v rámci portálu MOJE Daně,“ uvádí ministerstvo.

Skutečné adresy portálu MOJE daně však jsou mojedane.cz a adisspr.mfcr.cz.

„Doporučujeme Vám tedy ignorovat obdobné případy a dbát zvýšené opatrnosti. V případě potřeby se můžete obrátit přímo na místně příslušné finanční úřady,“ stojí na webových stránkách Ministerstva financí ČR.

Foto Ministerstvo financí ČR

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT