Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Česko opět propojí vzpomínka na oběti nehod

14.11.2015 16:10

V Praze, v Plzni a letos poprvé také v Olomouci budou o třetím listopadovém víkendu lidé vzpomínat na ty, kdo se nevrátili ze svých cest.

DSC_0889

Na neděli 15. listopadu totiž připadá Světový den obětí dopravních nehod.

Vzpomenout na ty, kdo zemřeli především na silnicích, poděkovat pomáhajícím, a připomenout dlouhodobé dopady dopravních nehod – to jsou hlavní cíle již tradičního řetězce pietních aktů, bohoslužeb a dalších setkání, kterými se lidé a organizace v České republice připojují ke Světovému dni obětí dopravních nehod. Ten Světová zdravotnická organizace vyhlašuje vždy na třetí neděli v listopadu.

Nedělní odpoledne bude patřit tradiční ekumenické Na památku obětí dopravních nehod v první dálniční kapli na D5 u Plzně, začíná v 15 hodin.

V předvečer Světového dne obětí dopravních nehod, v sobotu 14. listopadu v komunitním centru Radostník zve sdružení Plzeňská zastávka na tvořivé odpoledne. Rodiny s dětmi mohou přijít malovat, plést prsty, zdobit svícny nebo společně omalovat lucernu, která následující den přiveze světlo na bohoslužbu v dálniční kapli.

"Vrátit čas nedokážeme. Vrátit životy neumíme. Ale můžeme při sobě stát, navzájem si pomáhat a vědět, že nikdy nejsme sami. Ani v těch nejhorších chvílích, kdy bolí i dýchat. Hodně věcí nemůžeme, ale být tu pro sebe navzájem, ano," říká spoluzakladatelka sdružení Plzeňská zastávka Mirka Šimková, která sama před šesti roky přišla při autonehodě o manžela.

"Bohužel počet mrtvých na našich silnicích začal v posledních dvou letech opět narůstat. Za každým jednotlivým číslem se přitom skrývá příběh rodin, kterým neštěstí zcela změnilo život. Proto považujeme za důležité oběti nehod stále připomínat," dodává místopředseda Českého sdružení dopravních nehod Stanislav Vondruška

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství