Chceme lavičku číslo jedna, rozhodli obyvatelé plzeňské Doubravky

25.08.2023 11:30

Téměř tři stovky lidí se zapojily do hlasování o tom, jaké lavičky a odpadkové koše by měly být v Masarykově ulici.

vybraná lavička na Masaryčku v Plzni_UMO 4
lavičky_participace_0623_ÚMO 4vybraná lavička na Masaryčku v Plzni_UMO 4vybraný koš na Masaryčku v Plzni_UMO 4

Celkem 162 obyvatel Čtyřky dalo svůj hlas lavičce číslo 1, která má akátové sedáky a ocelovou konstrukci. Nejvíce lidí si dále vybralo betonový odpadkový koš číslo 1 s pozinkovanou nádobou uvnitř. 

Na základě výsledků hlasování plánuje radnice ve spolupráci se Správou veřejného statku města Plzně pořídit postupně zhruba 30 vybraných laviček a 50 odpadkových košů za téměř 800 000 korun.

Lavičky i odpadkové koše byly vystaveny před obchodním domem Centrum. Lidé tak měli možnost lavičky nejen vidět, ale mohli se na ně posadit a sami vyzkoušet jejich kvalitu. Vystaveny byly samozřejmě také odpadkové koše. „Mobiliář tvoří image města, a proto jsme projekt připravili v souladu s chystanou koncepcí městského mobiliáře, který by měl pomoci snížit počet typů laviček a odpadkových košů. Především se tak ale zjednoduší jejich údržba,“ vysvětlil místostarosta čtvrtého plzeňského obvodu Jan Kakeš. „Považovali jsme za důležité, aby si lidé mohli sami vybrat alespoň část mobiliáře centrální ulice obvodu, která se už brzy promění v příjemný veřejný prostor,“ doplnil starosta MO Plzeň 4 Tomáš Soukup s tím, že projekt Lavičky do Masaryčky navazuje na připravovanou obnovu části Masarykovy ulice, která by se měla realizovat v roce 2025.

Foto UMO 4

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT