QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Cyklostezka za Bílou Horou do Zruče má nový čtvrtkilometrový úsek - FOTKY

23.11.2022 19:46

Plzeň dokončila další úsek cyklostezky, jedná se úsek dlouhý 248 metrů za Bílou Horou. Na stezce přibylo i nové osvětlení.

221123_Cyklo_stezka_Zruc_1
221123_Cyklo_stezka_Zruc_1221123_Cyklo_stezka_Zruc_2221123_Cyklo_stezka_Zruc_3

Nový úsek v šíři třech metrů a dlouhý 248 metrů umožní objet pro cyklisty nebezpečnou část na ulici 28. října. Město má již cyklostezku zkolaudovanou. Celkové náklady na její stavbu činily čtyři miliony korun včetně DPH.

Při nové cyklostezce vybudováno veřejné osvětlení, které navazuje na to stávající podél Zručské cesty. Přibylo celkem devět ocelových stožárů vysokých šest metrů s úspornými LED svítidly svítícími jen do spodního poloprostoru.

„Nově vybudovaná část navazuje na cyklistickou stezku do obce Zruč–Senec, která kopíruje danou silnici II/231. Byť se jedná o poměrně krátký úsek za místní částí Bílá Hora, je stěžejní pro bezpečnost cyklistů a pěších, jelikož nemusí využít frekventované silnice. Opačný konec je navázán na účelovou komunikaci – lesní cestu, která vede v prodloužení ulice Zručská cesta,“ vysvětlil technický náměstek primátora Plzně Pavel Bosák, do jehož gesce patří odbor investic, který měl stavební akci na starost.

Lidé na nevhodné ukončení v tomto úseku upzorňovali. „Na nevhodné ukončení stezky od Zruče-Sence si cyklisté často stěžovali, proto jsme hledali řešení, jak na stávající úsek navázat,“ uvedl Jan Hakl, vedoucí Úseku veřejné dopravy a cyklodopravy Správy veřejného statku města Plzně.

Tři metry široká stezka pro pěší a cyklisty s asfaltovým povrchem je lemována betonovým krajníkem. Před areálem firmy STAKS Group s.r.o., kde stezka od Zruče-Sence dosud končila, nyní pokračuje a stáčí se doleva a vede kolem areálu až ke Zručské cestě. Tam navazuje na stávající místní komunikaci, po které se cyklisté bezpečně dostanou na městský cyklistický okruh značený číslem 2151.

foto zdroj: Správa veřejného statku města Plzně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT