Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

29.05.2024 20:44

Vážná dopravní nehoda u obce Holovousy na severním Plzeňsku

Na místo letěl vrtulník! Zasahují všechny složky IZS

Děti ze Vstiše vytvořily pro čápy nové hnízdo – FOTKY

21.10.2022 9:53

Nedávno jsme informovali o tom, že ve středu 12. října byl ve Vstiši u Dobřan na jižním Plzeňsku nainstalovaný příhradníkový stožár pro čápy bílé. Děti pro něj nyní vyrobily nové hnízdo.

Nové hnízdo_děti_Vstiš_1022_DESOP (1)
Nové hnízdo_děti_Vstiš_1022_DESOP (1)Nové hnízdo_děti_Vstiš_1022_DESOP (2)Nové hnízdo_děti_Vstiš_1022_DESOP (4)Nové hnízdo_děti_Vstiš_1022_DESOP (3)

Hnízdní podložka ve Vstiši byla již v havarijním stavu. Obec se rozhodla, že postaví nový stožár, který by čápům lépe sloužil. K realizaci projektu došlo 12. října. Nyní má stožár zbrusu nové hnízdo, které vyrobily děti ze Vstiše. „V úterý 18. října děti ze Vstiše v rámci přírodovědného kroužku připravily nový hnízdní základ pro čápa bílého. Větve, drny, síto a textilie,“ uvedl Karel Makoň ze Záchranné stanice živočichů v Plzni s tím, že o dva dny později jeho kolega Miloš Paisker pak hnízdní základ umístil na nově postavený stožár.

Celá akce byla realizována za podpory, souhlasu a pod taktovkou Odboru životního prostředí Plzeňského krajského úřadu, oddělení ochrany přírody. Stožár je nyní plně připraven plnit svoji funkci. „Vše je připraveno a čápi mohou přiletět. Samozřejmě ale nejdříve koncem března 2023,“ doplnil Karel Makoň.

Foto DESOP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Auto CB DACIA Duster
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA  JSA příslušenství