QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Děti ze ZŠ a MŠ pro zrakově postižené a vady řeči přichystaly vánoční besídku - FOTKY

26.11.2022 18:09

Na jedné z plzeňských škol zahájili advent o něco dříve, konala se zde speciální vánoční besídka. 

besídka_zrakově postižení_Bučková3
besídka_zrakově postižení_Bučkovábesídka_zrakově postižení_Bučková1besídka_zrakově postižení_Bučková2besídka_zrakově postižení_Bučková19besídka_zrakově postižení_Bučková18besídka_zrakově postižení_Bučková20besídka_zrakově postižení_Bučková21besídka_zrakově postižení_Bučková23besídka_zrakově postižení_Bučková22besídka_zrakově postižení_Bučková25besídka_zrakově postižení_Bučková26besídka_zrakově postižení_Bučková27besídka_zrakově postižení_Bučková28besídka_zrakově postižení_Bučková29besídka_zrakově postižení_Bučková3besídka_zrakově postižení_Bučková4besídka_zrakově postižení_Bučková5besídka_zrakově postižení_Bučková6besídka_zrakově postižení_Bučková7besídka_zrakově postižení_Bučková8besídka_zrakově postižení_Bučková9besídka_zrakově postižení_Bučková10besídka_zrakově postižení_Bučková11besídka_zrakově postižení_Bučková12besídka_zrakově postižení_Bučková13besídka_zrakově postižení_Bučková14besídka_zrakově postižení_Bučková15besídka_zrakově postižení_Bučková17besídka_zrakově postižení_Bučková16

Ve čtvrtek 24. listopadu se uskutečnila na Základní škole a Mateřské škole pro zrakově postižené a vady řeči v Plzni vánoční akce, kterou spolu s učiteli připravili žáci školy.

Ředitelka školy Iva Šmrhová přivítala všechny přítomné, včetně hejtmana Plzeňského kraje Rudolfa Špotáka a jeho náměstka Vladimíra Kroce. Ti se akce zúčastnili, jelikož součástí besídky bylo i slavnostní otevření nových prostor školy. Moderní modulová přístavba vznikla právě díky financování a podpoře Plzeňského kraje. 

Součástí události byl i vánoční jarmark, kde si zúčastnění mohli zakoupit vánoční dekoraci a ochutnat lahodné vánoční cukroví. Návštěvníci, kteří si zakoupili vánoční dekorace a občerstvení, zároveň přispěli škole na kompenzační a učební pomůcky. 

Žáci školy si připravili pestrý program. Zazněly zde koledy, písně a jako překvapení si děti přichystaly divadelní představení. Návštěvníci byli nadšení z toho, jak děti, i přes svůj handicap, jsou schopny vytvořit obdivuhodnou atmosféru a naladit návštěvníky na nadcházející čas Vánoc.

Foto: Valerie Bučková

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24