Dětská hřiště v Tachově ničí vandalové. Vedení města dochází trpělivost – FOTKY

16.08.2023 10:25

Rozbitý kolotoč, trampolína, oplocení hřiště…, vedení města se potýká s vandaly.

ničení dětských hřišť_Tachov_0823_město Tachov (1)
ničení dětských hřišť_Tachov_0823_město Tachov (1)ničení dětských hřišť_Tachov_0823_město Tachov (3)ničení dětských hřišť_Tachov_0823_město Tachov (2)

Na hřišti v Třešňové ulici je opakovaně poškozována trampolína, ze které jsou odcizovány pružiny. Na hřišti ve Stadtrodské ulici je poškozena houpačka „hnízdo“ a v uplynulých týdnech byl úplně zdemolován kolotoč na sídlišti Rapotín. Opakovaně byla také poškozována vrátka u oplocení na řadě hřišť. Krátce po instalaci bylo bohužel poničeno také divadélko v Knížecí aleji.

Místa, která by měla sloužit dětem ke hraní systematicky ničí vandalové. Město opakovaně investuje do oprav. „Zajišťování oprav je vzhledem k nutnosti specializovaných firem problematické a trvá poměrně dlouhou dobu. Uvedené škody se pohybují v desítkách tisíců korun,“ informovalo vedení města Tachov.

Až na výjimky jsou hřiště umístěna uprostřed sídlišť. Město vyzývá občany k ostražitosti. „Pokud jste svědky ničení herních prvků na dětských hřištích, volejte městské strážníky na čísle 156. Městská policie zabrání tomuto vandalismu a zajistí, aby pachatelé nesli odpovědnost za své jednání,“ uvedlo vedení města.

Foto město Tachov

 

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT