12.03.2026 13:12
12.03.2026 10:33
Vinice propojí s centrem nová tramvajová linka, radní odklepli miliardový projekt
11.03.2026 13:55 11.03.2026 15:42
Vážný střet vlaku s autem v Bezděkově u Klatov
Dítě zůstalo uvnitř zamknutého auta, pomohli strážníci Městské policie Plzeň
V úterý 10. října byla přivolaná hlídka Městské policie Plzeň na pomoc ženě, které zůstalo dítě v uzamčeném vozidle.
„Velmi vypjatou stresovou situaci zažila v úterý odpoledne mladá žena. V autě jí zůstalo uvězněné malé dítě v sedačce. Stačil jen okamžik, žena zabouchla dveře a vozidlo se samovolně uzamklo. Klíče zůstaly uvnitř a s nimi i mobilní telefon,“ popsala situaci Jana Pužmanová, mluvčí Městské policie Plzeň.
Mladá žena okamžitě začala situaci řešit a naštěstí se našla kolemjdoucí, která ochotně zavolala o pomoc na tísňovou linku 156.
„Na místo okamžitě vyrazila hlídka. Auto sice krátce odolávalo, ale strážníkům se jej podařilo rychle bez poškození otevřít. Dítě osvobodili a vrátili do náruče šťastné maminky,“ dodala mluvčí.
Foto MPP