QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Do ČR přijde vakcína Nuvaxovid. Předregistrace bude spuštěna 1. února

30.01.2022 8:02

Do České republiky bude dodána vakcína od společnosti Novavax, lidé se budou moci na očkování touto vakcínou registrovat s předstihem. Jedná se o dvoudávkovou vakcínu.

drive in ockování privamed (9)

Tzv. předregistrace bude spuštěna 1. února. Nová vakcína bude v Česku ale až koncem února.

Vakcína Nuvaxovid od společnosti Novavax má být dodána do ČR koncem února na základě schválení Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA). Jedná se o proteinovou vakcínu, která má srovnatelnou efektivitu i bezpečnost s mRNA vakcínami.

Jde o dvoudávkovou vakcínu s intervalem 21 dní mezi dávkami, která je primárně určena na primovakcinaci dospělých osob, tedy nikoliv pro posilovací dávky.

Jsem rád, že tady bude další vakcína schválená Evropskou lékovou agenturou. Schválení EMA jasně dokazuje, že vakcína je účinná, bezpečná a poskytuje největší možnou ochranu před závažným průběhem onemocnění covid-19,“ popisuje novou vakcínu ministr zdravotnictví Vlastimil Válek.

Od 1. února bude spuštěna předregistrace. Zájemce o tuto vakcínu se v daném kraji a okrese, ve kterém si přeje být očkován, standardně zaregistruje přes centrální registrační systém crs.uzis.cz. Dle vyjádření zájmu budou následně vakcíny rozdělovány mezi kraje a určena očkovací místa, kde se bude touto očkovací látkou očkovat a pokud si praktický lékař objedná tuto očkovací látku, tak i v jeho ordinaci.

"Doručení vakcíny Nuvaxovid od společnosti Novavax bude odvislé od distribuce v rámci EU. První dodávku očekáváme na konci února a další budou následovat," informuje Ministerstvo zdravotnictví ČR.

ilustrační foto

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Kamiq flexi_03_24