Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Dobrá zpráva pro řidiče! Oprava mostu Milénia v Plzni končí

04.10.2023 13:45

Řidičům v Plzni se uleví, končí čtyřměsíční oprava mostu Milénia, jednoho z kapacitně nejvytíženějších ve městě. Provoz se na něj plně vrátí už za pár dní.

most Milénia oprava 0623_QAP (18)

Rekonstrukce mostu Milénia začala 5. června a zahrnula i přilehlé ulice U Trati včetně křižovatek ulic U Trati a Doudlevecká. Práce na opravě si vyžádaly dopravní omezení, most byl nejprve uzavřen ve směru na Slovany a poté na Bory. V pátek 6. října oprava mostu skončí.

Dle magistrátu proběhla rekonstrukce mostu bez komplikací, dodržen byl rozsah prací i termíny.

„Jednalo se o nezbytnou opravu, která u řady Plzeňanů vznášela oprávněné obavy z možného dopravního kolapsu v centru města. Jsem rád, že nám zafungovaly dopravní modely a stavba nakonec neměla zásadní vliv na provoz městské hromadné dopravy. Osobně děkuji všem řidičům za trpělivost a pochopení. My dál budeme pokračovat v maximální koordinaci uzavírek, což dokazují i stavební práce na Koterovské, které bezprostředně navazují právě na práce na mostu Milénia,“ uvedl primátor města Plzně Roman Zarzycký.

Zároveň s opravou mostu byla realizována i výměna světelné signalizace na křižovatce Doudlevecká x U Trati. Stejnou křižovatku čeká ještě výměna asfaltu, a to konkrétně o víkendu 14. až 15. října, kdy ale zůstane křižovatka průjezdná a řidiče čekají jen menší omezení.

„Žádná oprava není příjemná. Víme to, ale bohužel některé není možné odkládat. Oprava mostu Milénia byla naprosto nezbytná, protože most sloužil bez větších zásahů 22 let, kdy denně po něm projelo 26 tisíc aut. Jsem rád, že se vše podařilo v termínu a děkuji řidičům, že to zvládli. Most je nyní ve skvělé kondici, pro další roky a nejbližší desítky let tak bude zapotřebí pouze běžná údržba,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar.

Podle Václava Šaška, vedoucího oddělení mostů Správy veřejného statku města Plzně, byly v rámci opravy mostu Milénia vyměněny mostní závěry, sneseny stávající vrstvy komunikace až na nosnou konstrukci, odstraněny izolace i vybavení mostu.

„Odstraněny měly být také části říms, nicméně se ukázalo, že tyto římsy jsou v lepším stavu, než se čekalo, proto to nakonec nebylo nutné. Novou izolaci dostala nosná konstrukce, dále bylo také osazeno původní vybavení mostu a byly provedeny sanace spodní stavby mostních objektů,“ přiblížil Václav Šašek.

Celá akce vyšla na téměř 40 milionů korun, investorem bylo město Plzeň prostřednictvím své Správy veřejného statku.

Velkou část investičních akcí v oblasti dopravy se podařilo Plzni zrealizovat na jaře či o prázdninách, kdy je provoz v metropoli nejmenší. Aktuálně tak mezi nejrozsáhlejší akce bude patřit rekonstrukce tramvajové trati, zastávek, komunikace i chodníků a inženýrských sítí v Koterovské ulici na Slovanech, ta začala ve středu 27. září 2023.

Psali jsme ZDE.

Foto ilustrační QAP

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT