Auto CB ŠKODA nový SUPERB

Hladiny řek jsou ještě zvýšené, výstraha v regionu už ale neplatí - FOTKY

16.04.2023 15:05

V Plzeňském kraji už skončily výstrahy ČHMÚ na povodňovou bdělost. Některé řeky jsou ještě na I. stupni povodňové aktivity, voda už ale klesá.

Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (1)
Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (1)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (2)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (3)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (4)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (5)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (6)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (7)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (8)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (9)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (10)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (11)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (12)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (13)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (14)Úhlava Plzeň Hradiště foto QAP (15)

Na řekách v Plzeňském kraji jsou po deštích a sněžení na Šumavě ještě stále zvýšené hladiny řek. Na některých místech se voda vylila z břehů.

Povodňová bdělost, tedy I. stupeň ještě platí na Úhlavě ve Štěnovicích a na Berounce na Bílé Hoře a v Liblíně. Dále na řece Klabava v Nové Huti.

Nejvíce stoupla hladina během soboty na řece Úslavě, která dosáhla II. povodňového stupně, a to v Koterově a Prádle. Více jsme psali ZDE.

Během soboty měli plné ruce práce kvůli velké vodě zejména hasiči. Výjezdy k odčerpávání vody a odstraňování stromů ale pokračují i během neděle. Dnes už ale v menší míře.

foto: Úhlava Plzeň Hradiště neděle 16. dubna / QAP.cz

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Renault Captur 380
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte