QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Bazén u Chodského náměstí bude mít čistší vodu

08.06.2017 7:58

Plavci, kteří využívají bazén SK Radbuza v Kozinově ulici, mohou být spokojení. Kvalita vody v bazénu se má výrazně zlepšit. Město dalo peníze na novou technologii.

DSC_0003
DSC_0003DSC_0019DSC_0044DSC_0046

Bazén SK Radbuza u Chodského náměstí v Plzni využil dotace od města na pořízení nového pískového filtru. Peníze dostane ještě na výměnu druhého a další dílčí opravy. Bazén, který navštíví ročně přibližně 90 tisíc dospělých i dětí, tak bude mít čistší vodu a komfortnější podmínky pro návštěvníky.

"V loňském roce klub obdržel půl milionu korun na výměnu pískového filtru, který byl v havarijním stavu, letos díky dotaci ve stejné výši pořídí a vymění klub i druhý filtr,“ řekl radní pro oblast podpory podnikání a sportu Petr Chvojka.

Celkové náklady na provoz bazénu ročně představují zhruba šest až sedm milionů korun. Město i centrální obvod částečně dotují provoz i opravy bazénu. V roce 2016 příspěvek dělal celkově 2,62 milionu korun, z toho prostřednictvím Odboru sportu MMP přispělo město částkou 1,62 milionu korun včetně půl milionu korun na výměnu pískového filtru. 

"Kromě přímých transferů se nám podařilo v roce 2016 zapojit bazén do společného balíku nákupu elektrické energie na komoditní burze. Díky tomu ušetří na platbách za elektřinu v letech 2017 a 2018 téměř půl milionu korun,“ doplnil náměstek pro ekonomiku Pavel Kotas.

Dotace od města dostávají jednotlivé menší sportovní kluby a jednoty. Díky spolupráci města a čtyř největších obvodů na speciálním grantu se tak podařilo dát dohromady částku 10 milionů. Celkem si tak polepší bezmála třicítka plzeňských klubů. 

"Smyslem dotačního programu na Rekonstrukci, opravu a výstavbu sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury na území města Plzně je podpora subjektů, které zajišťují aktivní využití volného času zejména dětí a mládeže, ale přitom mají omezenou možnost investovat finanční prostředky z vlastních zdrojů,“ vysvětlil Pavel Kotas.

Z dotačního programu na Rekonstrukci, opravu a výstavbu sportovních zařízení, areálů a související infrastruktury na území města Plzně získají dotaci ve výši půl milionu korun také například Tělovýchovná jednota Union Plzeň na rekonstrukci prosklení tělocvičny, Jachetní klub Plzeň na půdní vestavbu a tepelnou izolaci podkroví loděnice, TJ Lokomotiva Plzeň na rekonstrukci loděnice jachtingu, TJ Sokol Plzeň – Nová Hospoda na opravy sportovních kabin, SK SENCO Doubravka na rekonstrukci travnaté plochy a opravy zavlažování.  

FOTO: Magistrát města Plzně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT