QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

05.04.2026 8:50

Hasiči zasahovali kolem čtvrté hodiny ráno u požáru na severním Plzeňsku

Hořelo v obci Hvozd 

04.04.2026 20:02

Viktorka remizovala doma s Teplicemi

Viktorka ztratila zápas v samotném závěru, kdy inkasovala druhý gól. FC VIktoria Plzeň - FK Teplice 2:2. 

Konec imunity poslanců za přestupky?

13.10.2010 14:19

Současná vláda se konečně rozhodla omezit imunitu poslanců a senátorů za přestupky a zrušit doživotní imunitu. Zrušení těchto výsad má jednomyslnou podporu vládní koalice i u ČSSD.

policie

Konec výsad, které umožňovaly poslancům a senátorům dělat přestupky bez omezení a beztrestně, je za dveřmi. Vládní koalice jednomyslně schválila omezení imunity za přestupky i doživotní imunuty. Jejich zrušení tak nic nestojí v cestě.

Vláda posílá do parlamentu ke schválení návrh, v němž je omezení imunity jen na dobu poslaneckého mandátu a co se týká přestupků, tam by měla platit stejná pravidla pro poslance, senátory i ostatní občany. Zákonodárcům tak skončí možnost mávat služebním průkazem a dovolávat se toho, aby přestupek řešil mandátový a imunitní výbor příslušné parlamentní komory.

Tento pokus omezení je už čtrnáctým od roku 1989 a jen jeden byl částečně úspěšný.

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT