Konstantinovy lázně bojují proti zdražování. Omezení služeb není v plánu!

03.11.2022 16:37

Zvýšení ceny energií a dalších vstupů neomezí léčbu pacientů, kteří se do Léčebných lázní Konstantinovy lázně přijíždějí zotavovat po těžkých operacích srdce či velkých kloubů.

Konstantinovy lázně_Léčebné l. Konst.l

Nemocným, jimž hradí léčbu zdravotní pojišťovny, budou nepřetržitě poskytovat veškerou péči podle léčebného plánu. Zachovají také nabídku pobytů pro samoplátce do naplnění kapacity zimních pobytů včetně Adventních či Vánočních balíčků.

Zdražení energií zvedlo náklady na provoz lázní přibližně o 10 procent. Největší spotřebu představuje ohřev lázeňského pramene Prusík a vody ve dvou bazénech. „V každém případě bude od ledna do března příštího roku v provozu hlavní lázeňský dům Prusík a další dva lázeňské domy Marie a Löwenstein. To nám umožní uspokojit poptávku nemocnic, které k nám překládají pacienty na rehabilitaci po velkých operacích, i poptávku nemocných po opakovaných léčebných pobytech,“ vysvětlila ředitelka Dana Jurásková.

Léčebné lázně Konstantinovy lázně jsou jedinými lázněmi v Plzeňském kraji. Lidé se zde zotavují zejména po vážných operacích srdce a operacích velkých kloubů, tedy kyčlí, kolen a ramen. Jezdí sem rovněž klienti na relaxační pobyty. Za rok lázně evidují přibližně 70 tisíc přenocování, z toho zhruba 70 procent představují ta, které hradí klientům zdravotní pojišťovny, zbytek jsou samoplátci.

Foto: Léčebné lázně Konstantinovy lázně

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT