QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Louka na Vinicích projde revitalizací, v Sokolovské bude nový skatepark - VIZUALIZACE

11.02.2023 11:03

V Plzni na Jedničce se pohnuly dva projekty - jedná se o revitalizaci louky za základní školou v Plzni na Vinicích a dále stavba skateparku v Sokolovské ulici.

058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-002
058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-001058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-002058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-003058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-004058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-005058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-006058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-007058_Louka za školou - VIZUALIZCE AKTUALIZACE-page-008

Oba projekty zabrzdil nezájem stavebních firem a vyhlašování opětovného výběrového zřízení na zhotovitele.

Práce na louce na Vinicích by měly už brzy začít. "V prvním čtvrtletí roku by se měly rozjet práce na revitalizaci louky za 7. základní školou na Vinicích. O proměně tohoto prostoru se začalo hovořit v roce 2018 a do návrhu promluvili i zdejší občané. V září 2020 pak architekt Ondřej Rys představil na veřejném projednání koncept projektové studie," uvedla mluvčí obvodu Miroslava Vejvodová.

Jak uvedla starostka obvodu, na místě má vzniknout i místo vyhrazené pejskům. "V prostoru sevřeném bytovými domy vznikne park, kde nebude chybět workoutová sestava nebo psí loučka. V místě bude také kavárna, podobně jako je to dnes v revitalizovaném vnitrobloku Krašovská," řekla starostka MO Plzeň 1 Ivana Bubeníčková.

Na proměně místa se podle vedení obvodu mělo původně začít pracovat už loni. "Projekt ovšem zpozdil nezájem stavebních firem o realizaci, a výběrové řízení tak muselo být vyhlášeno opakovaně. Tato akce si vyžádá investici za více než 20 milionů korun," uvádí vedení obvodu.

Nový skatepark vznikne v Sokolovské ulici, konkrétně na části sportoviště vedle Gymnázia Františka Křižíka.

Chceme, aby tohle místo zase ožilo. O sportoviště takového typu je dnes velký zájem a já věřím, že může přitáhnout mládež ke sportu,“ řekl místostarosta obvodu Miroslav Šuma.

Bude zde nejen nové freestylové hřiště pro koloběžky a skateboardy, ale i do země zapuštěné trampolíny a dynamické sportovně-herní prvky pro všechny věkové kategorie. Přibudou lavičky a uzavíratelné skřínky, které využijí třeba bruslaři na umístění obuvi.

"Podobně jako u louky za 7. základní školou i tento projekt pozdržel nezájem stavebních firem o realizaci, kvůli čemuž bylo nutné vyhlásit výběrové řízení opakovaně," upřesnila starostka Ivana Bubeníčková.

Vedení Jedničky pracuje i na dalších projektech. „Zahájíme projektovou přípravu k obnově vnitrobloku v Majakovského ulici, úpravě prostoru před 7. základní školou na Vinicích a mimo jiné i k vybudování navazujícího chodníku k 31. základní škole ve směru od Komenského ulice, aby byla cesta ke škole pro děti bezpečnější,“ upřesnila vedoucí Odboru investic ÚMO Plzeň 1 Andrea Šlechtová.

Vizualizace louky na Vinicích: Studio a-sense Ondřeje Rysa

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT