QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Město Plzeň poskytne 4,3 milionu korun na lepší vybavení složek IZS

01.02.2024 17:57

Zastupitelé města Plzně na svém zasedání ve čtvrtek 1. února 2024 schválili poskytnutí finančních darů Hasičskému záchrannému sboru Plzeňského kraje, Krajskému ředitelství policie Plzeňského kraje a Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje.

sanitka uvnitř_ilustrační_QAP

Částka je určena na nákup či přestavbu vozidel, které jednotlivé složky integrovaného záchranného systému využijí při svých zásazích, nebo na nákup vybavení.

Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje získá od města Plzně částku ve výši 2,8 milionu korun, Krajskému ředitelství policie Plzeňského kraje byla přidělena částka ve výši 1 milionu korun, půl milionu korun pak město Plzeň poskytne jako dar Zdravotnické záchranné službě Plzeňského kraje.

Dary budou poskytnuty z rozpočtu Odboru bezpečnosti, prevence kriminality a krizového řízení Magistrátu města Plzně. Hasiči z Košutky díky daru upraví a dovybaví velitelský automobil tak, že v něm vznikne úložný prostor pro převoz technického materiálu a budou do něj zabudovány moderní komunikační prostředky. „Také bude nakoupena nová dýchací technika s integrovaným komunikátorem v obličejových maskách, což zajistí větší komfort a snadnější komunikaci v protichemických ochranných oblecích. Dále budou pořízeny sušící skříně na všechny hasičské stanice na území města Plzně, které jsou primárně určeny k údržbě zásahových oděvů a osobních ochranných pomůcek,“ dodal Jiří Winkelhöfer.

Policisté pořídí speciální IT techniku, která bude sloužit k zajištění nadstandardní kvality dokumentace a odhalování protiprávního jednání i k jejímu předcházení.

Záchranáři si za poskytnutou částku pořídí vozidlo, které přispěje ke zlepšení akceschopnosti zdravotnických záchranářů a bude sloužit i při mimořádných událostech s hromadným postižením osob jako jsou velké dopravní nehody nebo havárie.

Foto ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy