QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Mezi Plzní a Domažlicemi začne jezdit nová autobusová linka

27.11.2022 12:00

Plzeňský kraj zavede novou autobusovou linku 621 mezi Domažlicemi a Plzní. Tímto krokem doplní nabídku železničních spojů na trati i dalších linek soukromých dopravců.
 

1

Od 11. prosince bude spuštěna nová linka 621 Domažlice – H. Týn – Holýšov – Stod – Zbůch – Plzeň. Linka by měla fungovat do plnohodnotného zprovoznění modernizované trati č. 180, jejíž propustnost v současné době neumožňuje vhodné vedení dalších vlaků, zejména ve špičce.

Linka 621 bude vyjíždět v Domažlicích z autobusového nádraží Poděbradova, v Plzni kromě Borských polí obslouží i točnu Bory a ústřední autobusové nádraží u hlavního vlakového nádraží (tj. Terminál Hlavní nádraží).

Zároveň bude upravena dosavadní linka 543 Nýřany – Zbůch – Plzeň (nově číslo 521), která pojede v mírně odlišných časech, aby byl zachován proklad v úseku Zbůch – Plzeň s linkou 621, posílena je doprava do Úherců a do průmyslové zóny Úherce dle požadavků občanů.

V oblasti Horšovského Týna byla upravena linka 631 Holýšov – Domažlice a též upraveny návaznosti do okolních obcí včetně eventuálních zrušení spojů či jejich zajížděk v případě nulové frekvence (dle posledních dat).

Stávající linka 621 Poběžovice – Staňkov je přečíslována na 640, linka je primárně navázaná na linku 621. Zejména pro Meclov by se tímto krokem měla výrazně zkvalitnit doprava do Horšovského Týna a dále ve směru na Plzeň. Spoje do Krchleb byly všechny převedeny pro zjednodušení z linky 646 do linky 576 (Merklín - Staňkov).

Foto: Plzeňský kraj

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT