26.03.2026 13:19
26.03.2026 12:10
Titul Gymnazista roku 2026 míří do Klatov. Jubilejní 10. ročník soutěže ovládl Štěpán Stichenwirth
25.03.2026 17:10
Senioři z Trojky vyrazí s holemi k řekám. Oblíbený Nordic Walking startuje, zápis je spuštěn
Mortadella z Kauflandu obsahovala méně masa - FOTKY
Státní zemědělská a potravinářská inspekce se znovu zaměřila na složení potravin v obchodech. Tentokrát "neprošla" mortadella z Kauflandu, která obsahovala méně masa, než bylo slibováno na obalu.
Inspektoři SZPI byli znovu v terénu a zkoumali potraviny nabízené v obchodech. Inspektoři se zaměřují kromě zdravotní nezávadnosti také na složení potravin. Nedávno tak inspekce odhalila například aljašskou tresku, která obsahovala spíš vodu než maso. Teď se pro změnu našel salám opět s menším obsahem masa, než zákazníkům sliboval obal.
Testy inspekce neprošla "Drůběží mortadella" z Kauflandu. "Na obalu potraviny bylo ve složení mj. uvedeno, že obsah masa představuje 70% hmotnosti výrobku. Při širokospektrální analýze však vyšlo najevo, že obsah masa je ve výši 57%. Označení výrobku uvádělo spotřebitele v omyl ohledně skutečného obsahu masa a SZPI zahájí s prodejcem správní řízení o uložení pokuty," informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.
Podle inspekce se jednalo o výrobek s šarží 075083 původem z Německa.
FOTO: SZPI


