QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Na Doubravce se otevřela nová základna Zdravotnické záchranné služby – FOTKY

15.12.2022 15:12

V Plzni na Doubravce se dnes slavnostně otevřela nová základna pro zdravotníky. Stavba vyšla na více než 54 milionů korun. Kromě zázemí pro výjezdové skupiny vznikne v novostavbě i výcvikové středisko.

Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (6)
Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (6)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (4)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (13)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (6)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (3)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (7)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (8)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (9)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (10)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (11)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (12)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (14)Nová stanice ZZS_Doubravka_1222_QAP (15)

Zdravotnická záchranná služba Plzeňského kraje slavnostně otevřela ve čtvrtek 15. prosince budovu nové výjezdové základny v Plzni na Doubravce. Nová budova byla postavena ve Hřbitovní ulici 1545/3a. „Nebude to jen výjezdová základna ale i výcvikové středisko. Budova má rozlohu má přes 500 metrů čtverečních, vetší základna se nachází pouze na Borech,“ řekl v úvodu slavnostního otevření ředitel ZZS PK Pavel Hrdlička.

V nové budově budou sloužit dvě výjezdové skupiny RZP. „Ostrý provoz bude spuštěn 27. prosince, kdy se sem přestěhuje jedna výjezdová skupina z Doubravky, od ledna zde bude i druhá výjezdová skupina, a to z Bor,“ upřesnil Pavel Hrdlička.

Novostavba vyšla zhruba na 54 milionů korun. Postavena byla díky podpoře zřizovatele ZZS PK a zároveň investora stavby, kterým je Plzeňský kraj. Kromě výjezdových skupin zde bude i Vzdělávací a výcvikové středisko ZZS PK. „V horních patrech budovy vznikne vzdělávací středisko, které sem bude přesunuto ze základny Bory. Výcvikové středisko není zatím vybaveno, to proběhne během příštího roku,“ řekla Mária Svobodová, tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby s tím, že středisko bude sloužit pro vzdělávání záchranářů, ale i veřejnosti.

K zahájení stavby došlo 30. června loňského roku, poté, co byla vedením ZZS PK ve spolupráci s ÚMO Plzeň 4 vytipována vhodná lokalita, jíž se stal areál SDH Plzeň Doubravka. V těsné blízkosti novostavby se nachází základny policie i hasičů „Naším cílem je rozprostřít výjezdové základny po Plzni tak, abychom se ke kriticky nemocným dostali co nejdříve. Výhodou vybraného místa je také blízkost frekventovaného úseku dálnice D5 včetně přivaděče a těsné sousedství s hasiči i policisty, kteří s námi u mnoha událostí zasahují společně,“ vypočítává výhody novostavby ředitel Hrdlička.

Nová budova vyšla na 54 217 956 Kč. Postavena byla díky podpoře zřizovatele ZZS PK a zároveň investora stavby, kterým je Plzeňský kraj.

Foto QAP

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy