Auto CB ŠKODA nový SUPERB
QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

19.05.2024 16:02

Bouralo se na dálnici D5, auto narazilo do svodidel na km 114 ve směru na Prahu. Jeden pruh je neprůjezdný.

Další nehoda je u Chotíkova na silnici 20, střetla se dvě auta. Nehoda je bez zranění

Nehodu autobusu s francouzskými studenty stále šetří kriminálka!

05.06.2013 12:08

V sobotu to budou přesně dva měsíce od tragické nehody autobusu na dálnici D5 u Rokycan, při které se zranilo víc jak dvacet francouzských studentů a jedna dívka zemřela. Policie případ ještě neuzavřela.

nehodadalnice3

Dva měsíce v tomto týdnu uplynou od tragické nehody autobusu s francouzskými studenty na dálnici D5 u Rokycan. K jedné z nejhorší nehod v rámci Plzeňského kraje došlo 8.dubna. 23 lidí tehdy odvezly sanitky do nemocnic, teprve šestnáctiletá dívka zemřela na místě. Zraněním nakonec podlehl i řidič autobusu.

Zásah hasičů, zdravotníků, policie i personálu v plzeňských nemocnicích se zapíše do historie. Francouzský velvyslanec také osobně v úterý poděkoval všem zasahujícím lidem na Francouzské alianci při slavnostním aktu (více čtěte zde).

Policie sice v případu stále šetří, ale podle vyšetřování z posledních týdnů to skutečně vypadá, že na vině byl řidič autobusu. Přesto případ stále není definitivně uzavřený, protože doteď chybí řada expertýz.

"Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu usmrcení z nedbalosti, kterého se mohl dopustit řidič autobusu. Do současné doby nebyly shromážděny všechny znalecké posudky, které musí být nedílnou součástí spisového materiálu, aby mohlo být ve věci řádně rozhodnuto. Případ v současné době nadále prověřují vyšetřovatelé rokycanské služby kriminální policie a vyšetřování,"potvrdila mluvčí policie Hana Kroftová.

Stále se ještě čeká na výsledky expertních posudků na technický stav autobusu a zkoumá se, jestli se do děje před tragédií nezapojila ještě nějaké další osoba. S největší pravděpobností ale bude případ odložený. Řidič, který by případně měl nést vinu, zemřel na následky zranění v plzeňské nemocnici.

FOTO: HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT