QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nemocnice zlepšují péči o miminka. Přibyly další monitory dechu

26.10.2016 19:39

Po nemocnici ve Stodu má sérii nových monitorů dechu i nemocnice v Domažlicích. Dětskému oddělení je věnovala Nadace Křižovatka. 

OKsestra

Dětské oddělení Domažlické nemocnice dostalo od Nadace Křižovatka šest nových monitorů dechu Babysense II v hodnotě téměř 18 tisíc korun.

Monitory hlídají závažné poruchy dechu a především apnoické pauzy, takzvané bezdeší.  "Sledují dýchání a dechové pohyby dítěte. Pokud se dýchání zastaví na dobu delší než 20 sekund nebo se dechová frekvence sníží pod 10 dechů za minutu, monitor upozorní na tento stav zvukovým a světelným signálem,“ popisuje vedoucí sestra novorozeneckého oddělení Domažlické nemocnice Blanka Kondrysová.  

To je znamení pro personál nebo i čerstvou rodičku, aby ihned miminko zkontrolovala a pomohla mu dýchání obnovit. Monitory budou pomáhat i mimo nemocnici. Oddělení je totiž bude půjčovat zájemkyním i domů. Půlroční výpůjčka vyjde na 900 korun. Také monitory dechu pro domácí zápůjčky poskytuje Nadace Křižovatka.

"Monitory dechu jsou citlivé přístroje, které mají omezenou životnost, a proto hledáme podporu u sponzorů a dárců i v jednotlivých regionech, abychom pomohli zajistit kontinuální obnovu přístrojů v nemocnicích,“ popsala regionální manažerka nadace Miloslava Stibůrková.

Sérii nových monitorů získala před pár dny od stejné nadace také nemocnice ve Stodu, více zde.

FOTO: ilustrační

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT