QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Nepřekonatelný Pilsner Urquell! Jeho prodej opět láme rekordy a podlehli už i Číňani..

09.03.2016 20:26

Celkový prodej originálního plzeňského ležáku doma i v zahraničí překonal hranici 2 milionů hektolitrů i loňský rekord. Poprvé v novodobé historii se podařilo proniknout do Číny! 

Pivo Expo

Prodej ležáku Pilsner Urquell v roce 2015 stoupl doma i v exportu. Proslulého českého piva se v roce 2015 vyvezlo meziročně o 4,5 % více a objemy jeho prodejů v ČR vzrostly dokonce o 11,5 %. A roste zájem o čepované pivo!

Zájem spotřebitelů o prémiový ležák Pilsner Urquell na českém trhu vzrostl o 11,5 % a to ve všech druzích balení. Tento růst potvrzuje zvyšující se zájem konzumentů o prémiová piva. Potěšující je zejména 7% nárůst čepovaného piva, na kterém se podílejí jak sudy, tak tankové pivo. To si u spotřebitelů získává stále větší oblibu a rozšiřování tankové technologie je v Plzeňském Prazdroji jednou ze součástí podpory české pivní kultury a českého pohostinství. I přes horké léto zůstal nejsilnějším prodejním měsícem piva Pilsner Urquell prosinec, kdy spotřebitele zaujaly zejména nové litrové lahve navržené významným českým designerem Rony Pleslem a další dárková balení. K vysokému domácímu růstu pomohl i zvýšený zájem v době jarního hokejového mistrovství světa, ať už jde o konzumaci piva v hospodách při sledování přenosů jednotlivých zápasů nebo prodej plechovek ze speciální edice s obrázky hráčů českého týmu.

Zvyšuje se export sudového piva a roste i zahraniční popularita piva v tancích

Do zahraničí putovalo v roce 2015 z Plzně 792 tisíc hl ležáku Pilsner Urquell. Narostl vývoz zejména u zemí s tradičně větším odbytem, jako je Německo, Slovensko, Polsko nebo Itálie. I přes krizi se zvýšily prodeje v Řecku, nárůst zaznamenal také export do Izraele. Poprvé v novodobé historii se plzeňskému ležáku podařilo proniknout do Číny. Výrazně roste popularita piva Pilsner Urquell v Jižní Koreji – v posledních letech zde prodeje rostou každoročně v řádech desítek procent, za loňský rok o 84 % na téměř 46 tisíc hl. Od roku 2011 dokonce v Soulu pořádají Pilsner Urquell Fest, vlastní obdobu oslav narozenin první várky plzeňského ležáku.

„Více než 2/3 exportovaného plzeňského ležáku vypravujeme do zahraničí v tradičních skleněných lahvích. Dlouhodobě se nám ale daří zvyšovat podíl piva vyváženého v sudech, v roce 2015 meziročně vzrostl o 16 %. Ve světě jsou dnes tisíce míst, kde si můžete vychutnat čepovaný Pilsner Urquell“, říká Václav Berka, sládek Plzeňského Prazdroje.

Zároveň roste zahraniční popularita plzeňského ležáku v tancích. Nejnovější tankovna v roce 2015 byla otevřena na konci září loňského roku v Miláně, a jde o první Pilsner Urquell tankovnu v Itálii. Tankových hospod s ležákem Pilsner Urquell je nyní v zahraničí více než dvacet, nejvíce jich je na Slovensku, Rakousku a ve Velké Británii. V tamních osmi tankovnách se dokonce v prosinci vypilo stejné množství piva Pilsner Urquell jako v 232 britských hospodách, kde ho čepují ze sudů.

„K úspěšné propagaci jsme využili světovou výstavu EXPO 2015 v italském Miláně, kde se plzeňský ležák čepoval v České hospodě z osmi pětisetlitrových tanků. Návštěvníci Českého pavilonu, které zlákala čerstvá chuť nepasterovaného plzeňského piva z tanku, vypili doplňovaných 190 tanků po 500 litrech, což představuje 190 tisíc načepovaných půllitrů,“ doplňuje Václav Berka.

Foto: ilustrační

 

SDÍLEJTE ČLÁNEK
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT