QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Noční požár v Manětínské ulici způsobil milionové škody. Dvě osoby skončily v nemocnici - FOTKY

25.06.2024 8:00

V úterý 25. června cca hodinu po půlnoci vypukl požár v jednom z bytů panelového domu v Manětínské ulici v Plzni.

požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (7)
požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (7)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (3)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (2)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (4)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (5)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (6)požár bytu Manětínska_0624_HZSPK (1)

Na místo okamžitě vyrazilo pět jednotek hasičů. "Celkem 36 osob jsme evakuovali do evakuačního autobusu. Dvě osoby byly odvezeny Zdravotnickou záchrannou službou z nichž jednu jsme sundali z balkónu pomocí výškové techniky," uvedl Petr Poncar, mluvčí hasičů s tím, že ze zasaženého bytu zachránili také dvě kočky.

"Na místě jsme si převzali dva muže, ročník 1985 a 1990. Oba muži se nadýchali zplodin hoření. Na místě jim byla poskytnuta patřičná péče a následně byli oba transportováni k dalšímu dovyšetření do nemocnice Privamed," doplnil informace mluvčí záchranné služby Lukáš Uherek.

Požár způsobil mnoho škod. "Požár kompletně zničil kuchyni a zbytek bytu zakouřil. Zplodiny hoření se dastaly i do společných prostor domu. Požár, který se šířil po fasádě poškodil i byty ve vyšších patrech (ohořelá okna). Vysoká teplota způsobila prasknutí topení a voda z něho částečně vytopila byty pod bytem, kde jsme hasili," vysvětlil mluvčí hasičů.

Dům hasiči museli následně odvětrat. "Škoda je velmi přeběžně vyčíslena na 2mil. Kč. Požár vznikl od elektrické jednokolky. Příčina je v šetření, jednou z variant je i technická závada," dodal Poncar.

Foto HZSPK

SDÍLEJTE ČLÁNEK
Zvednu vam to_copy
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT
Auto CB ŠKODA Plus vyměňte_copy