QAPOVKY – NEJRYCHLEJŠÍ ZPRÁVY

Obyvatelé Doubravky si stěžují na řidiče v Zábělské ulici. Obvod zvažuje úsekové měření

12.08.2023 15:56

V Plzni proběhla na začátku srpna dopravně bezpečnostní akce zaměřená na dodržování pravidel silničního provozu s důrazem na respektování povolené rychlosti jízdy v obci. Obyvatelé čtvrtého městského obvodu si stěžují na neukázněné řidiče.

Kontrola vozidel_MO Plzeň 4

Jedním ze stanovišť akce byla Zábělská ulice, kde dochází podle místních obyvatel k opakovanému překračování povolené rychlosti. “Během hodiny a půl tady policisté zastavili téměř dvě desítky řidičů. Přitom zjistili 12 přestupků, které z velké části vyřešili pokutou na místě,” uvádí MO Plzeň 4.

Nejvyšší povolenou rychlost v obci nerespektovalo celkem 10 řidičů, nejvyšší naměřená rychlost dosáhla 75 km/h. Dva řidiči zase nepoužili bezpečnostní pás. Policisté v tomto případě spolupracovali s vedením Úřadu městského obvodu Plzeň 4. 

“Dopravně bezpečnostní akce je reakcí na stížnosti občanů, kteří v dané lokalitě bydlí nebo se v ní pohybují. Řidiči jedoucí ve směru od Chrástu ke konečné trolejbusu číslo 16 bohužel nerespektují dodržování rychlosti 50 km/h v obci,“ doplňuje místostarosta čtvrtého plzeňského obvodu Václav Beran. 

Pro zvýšení bezpečnosti se zde uvažuje o stálém úsekovém měření, které by mělo v boji za dodržování nejvyšší povolené rychlosti v obci pomoci. Kromě této lokality by se úsekové měření mělo týkat také Rokycanské ulice, a to konkrétně úseku od Baumaxu k Pietasu. 

“Byl také podán požadavek na instalaci kamerového systému na křižovatce U Pietasu, který by snímal průjezdy vozidel na červenou. Na křižovatce jsou totiž velmi časté dopravní nehody právě v důsledku nerespektování semaforů,” uvádí obvod.

Foto MO Plzeň 4

SDÍLEJTE ČLÁNEK
DKlub
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT